4 günde 2 Türk vatandaşı genç öldürüldü

Oktay Erbaşlı (23) isimli gencin cuma akşamı otomobiliyle trafik ışıklarında beklediği sırada kimliği belirlenemeyen motosikletli bir kişi tarafından öldürülmesinin ardından, pazartesi gecesi de Cem Düzgün (21) isimli genç silahla vuruldu. Düzgün, olayın ardından yakındaki hastaneden gelen sağlık görevlilerinin müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Polisin verdiği bilgiye göre; Düzgün’e Pazartesi akşamı saat 11’de Türkçe konuşan toplum nüfusunun yoğun olduğu Londra’nın doğusundaki Hackney Clapton’da Ickburgh Road’daki bir cafenin önünde yakın mesafeden ateş açıldı. Clapton tren istasyonu yönünden açılan ateş sonrasında genç kısa süre sonra yaşamını yitirdi.

ÖNCEKİ SALDIRI

Son 2 gündür İngiliz medyasında geniş yer bulan Erbaşlı’nın ölümü, ”Türk uyuşturucu mafyasının anlaşmazlığı” olarak değerlendirilirken, karşıt sokak çetelerinden misilleme yapılacağı yönünde kaygı verici yorumlar da haberlerde yer aldı. Oktay Erbaşlı’nın öldürülmesinden 4 gün sonra, yine bir Türk gencinin öldürülmesi, Londra’daki Türk toplumu arasındaki kaygıyı da artırdı.

Polise göre; Erbaşlı, uzun süredir Tottenham civarında faaliyet gösteren “Bombacılar” adlı Türkiyeli Kürt gençlerin oluşturduğu çetenin üyesiydi. Kısa bir süre önce Bombacılar’dan ayrılan Erbaşlı’nın eski arkadaşlarıyla arasında sürtüşme vardı.

Erbaşlı’nın saldırıya uğradı aracı

SALDIRGANLAR KAÇTI

Erbaşlı’nın ölümüyle ilgili olarak görgü tanıklarını arayan Londra polisi, olayla ilgili gözaltına aldığı bir kişiyi kısa süre sonra serbest bıraktı.

Düzgün’ün öldürülmesiyle ilgisi olduğu sanılan 20’li yaşlardaki 3 kişinin ise, doğu Londra’daki farklı polis merkezlerinde cinayet masası görevlileri tarafından sorguya alındıkları açıklandı.

İngiliz televizyon kanalı SKY, 2 cinayetin birbiriyle ilgisi olduğuna dikkati çekerken, polis yetkililerinden henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

825010cookie-check4 günde 2 Türk vatandaşı genç öldürüldü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.