ABD’den Cumhuriyet Gazetesi davası hakkında açıklama

ABD Dışişeri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert Cumhuriyet Gazetesi davası hakkında, Türkiye’nin yargı bağımsızlığına, ifade özgürlüğüne ve adil yargılanma hakkına saygı göstermesi çağrısında bulunduklarını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Cumhuriyet Gazetesi davası hakkında açıklamalarda bulundu. Sözcü Heather Nauert Türkiye’nin yargı bağımsızlığına ve ifade özgürlüğüne saygı göstermesi çağrısı yaptı.

Nauert ABD’nin Türkiye’de hükümeti eleştirenlerin gözaltına alınmasından ciddi rahatsızlık duymaya devam ettiğini söyledi.
Türkiye’nin yargı bağımsızlığına, ifade özgürlüğüne ve adil yargılanma hakkına saygı göstermesi çağrısında bulunduklarını belirtti.

Sözcü Nauert “Keyfi bir şekilde tutuklu olduklarına inandığımız gazetecilerin ve diğerlerinin serbest bırakılmasını istiyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ABD Büyükelçisi John Bass’ın Cumhuriyet Gazetesini ziyaret ettiğini ve Cumhuriyet davasını yakından takip ettiğini de dile getirdi. Bass’ın özgür ve bağımsız basına desteklerinin altını çizmeye devam ettiğini kaydetti.

2109130cookie-checkABD’den Cumhuriyet Gazetesi davası hakkında açıklama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.