Ahmet Şık: AKP kapatılacak, siyasi parti muamelesi görmeyecek

Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Medyascope’ta Ruşen Çakır’ın konuğu oldu. Şık “AKP kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek. Siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü diyecekler.” ifadelerini kullandı.

Medyascope YouTube kanalında Ruşen Çakır’ın sunduğu programa konuk olarak Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık katıldı.

Ahmet Şık, konuk olduğu programda hükümet değişikliğinde AK Parti’nin kapatılacağını ve üyelerinin yargılanacağını söyledi.

“AK PARTİ’NİN GİDECEĞİNE DAİR BÜYÜK UMUTLARIM VAR”
AK Parti’nin 2023 seçiminde şansının azaldığını belirten Şık, “AK Partililere hep şunu söylüyoruz; bakın kendi kuyunuzu kazıyorsunuz. Bunlar sizi yargılayacak kanuni maddeler haline dönecek. Önümüzdeki seçimde herkeste ‘Bunlar seçimde gidecek’ duygusu var. İlk kez ben de böyle büyük bir fırsatın olduğunun farkındayım. Yine de kesin bir cümle kurmak istemiyorum.” dedi.

“SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAKTAN YARGILANACAKLAR”
Hükümet değişikliğinde AK Parti üyelerinin yargılanması gerektiğini söyleyen Şık, “AKP’ye ya da MHP’ye bırakmayacağız bu muhalefeti. Onlar zaten darma duman olacaklar. Suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacaklar. AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek. Siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü diyecekler.” ifadelerini kullandı.

2629900cookie-checkAhmet Şık: AKP kapatılacak, siyasi parti muamelesi görmeyecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.