Akdeniz: Emekliler bir kez daha açlığa terk edildi

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz: “Millete aşık olduğunu söyleyenler emekliye 2500 TL maaşı ‘müjde’ diye sundu! İşçi ve memur enflasyona ezdirildi, bugün de emekli bir kez daha açlığa terk edildi.”

Ercüment Akdeniz, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası duyurduğu emekli maaşı zammının düşüklüğüne tepki gösterdi. Akdeniz, “Önce işçi ve memurlar enflasyona ezdirildi, bugün de emekliler bir kez daha açlığa terk edildi” dedi.

Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Yeni düzenlemeye göre hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak. Temmuz ayında hem memurlarımızın hem emeklilerimizin maaşlarına yapılacak yüzde 7 toplu sözleşme artışına, şayet gerekiyorsa enflasyon farkı da ilave edilecektir” dedi.

“EMEKLİLER BİR KEZ DAHA AÇLIĞA TERK EDİLDİ”
Açıklamaya Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki gösteren Ercüment Akdeniz, “Millete aşık olduğunu söyleyenler emekliye 2500 TL maaşı ‘müjde’ diye sundu! Önce işçi ve memurlar enflasyona ezdirildi, bugün de emekliler bir kez daha açlığa terk edildi. Emekliye rahat bir nefesi çok gördüler. Bu mücadele sebebidir” dedi.

“BİRLEŞİK MÜCADELEYİ YÜKSELTMEZSEK ZAM DALGASI DURMAZ, SEFALET DAHA DA AĞIRLAŞIR”
Akdeniz, paylaşımının devamında şunları söyledi:

“Dış güçler, küresel emtia fiyatları; iç güçler, stokçular diye ilan edildi. Peki, yoksuldan al zengine ver düzenine ne demeli? ‘Köpük’ halkın sırtından sökülüp atılacaksa eğer, bu köpük AKP’nin acı reçetelerle malül ekonomik politikalarından başka bir şey değildir.

Asgari ücretliler meydana indiğinde memurlar, memurlar meydana indiğinde işçiler, emekliler açlığa sürüklendiğinde tüm çalışanlar bu duruma seyirci kalamazlar. Yapmamız gereken birleşik mücadeleyi yükseltmek olmalı. Yoksa zam dalgası durmaz, sefalet daha da ağırlaşır.”

2575770cookie-checkAkdeniz: Emekliler bir kez daha açlığa terk edildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.