Akdeniz: Emperyalist savaşa karşı barışın sesini yükseltelim

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesinin ardından açıklamalarda bulunan Emek Partisi Genel Başkanı Akdeniz, emperyalist savaşa bulunulan her yerde karşı çıkmaya çağırdı.

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahaleye başlamasının ardından paylaşımlarda bulundu.

Bu savaşın silah tekellerinin, emperyalistlerin savaşı olduğuna dikkat çeken Akdeniz, “Bize, halklara düşen; bulunduğumuz her yerde tepkimizi ortaya koymak, barışın sesini yükseltmektir” dedi. Emek ve demokrasi güçlerinin savaşa karşı birleşmesi çağrısında bulunan Akdeniz, emperyalist bir savaş örgütü olan NATO’dan da çıkılması gerektiğini vurguladı.

  • Ercüment Akdeniz’in açıklamaları şöyle:
  • “Ukrayna’da, Dombas’da patlayan silahlar bütün dünya haklarını tehdit ediyor. Bu savaş halkların savaşı değil, silah tekellerinin ve emperyalistlerin savaşıdır. Bize, halklara düşen; bulunduğumuz her yerde tepkimizi ortaya koymak, barışın sesini yükseltmektir.”
  • “Ülkemizdeki emek ve demokrasi mücadelesi, emperyalist savaşa karşı mücadeleyle birleşmek zorunda. Vakit kaybetmeden! Yerel platformlar bir an önce toplanmalı, eylem takvimi çıkarmalı. Olmayan yerlerde savaş karşıtı platformlar kurulmalı.”
  • “Emperyalist savaş ve işgalin büyüme olasılığı karşısında Türkiye’nin dış politikası nasıl belirlenecek? Sermaye ve onun hükümeti karşısında barışın teminatı halkımızın yükselteceği barış sesidir.”
  • “Emperyalist savaş sadece ölüm değil açlık, yoksulluk, yeni göçler, kitlesel işsizlik demektir. Uluslararası işçi sınıfı ve halklarla birlikte bu vahşete dur diyelim!”
  • “Tırmanan gerilim ve savaş karşısında Türkiye’nin güvencesi NATO olamaz. NATO emperyalist bir savaş örgütüdür. Türkiye NATO’dan çıkmalı, emperyalist savaşlarda Türkiye’yi taraf yapan tüm anlaşmalar iptal edilmelidir.”
2586760cookie-checkAkdeniz: Emperyalist savaşa karşı barışın sesini yükseltelim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.