AKP’den camilerde iftar yemeği şovu!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE – AKP Konya Milletvekili adayı Selman Özboyacı, AKP’nin camide düzenlediği iftar yemeğinde seçim propagandası yaptı. AKP’nin bir başka camide düzenlediği iftar yemeğinin menüsünde ise pide ve şalgam suyunun da bulunması dikkat çekti…
 
AKP Konya İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın camilerde düzenlediği iftar yemekleri tepki çekti. AKP’li yöneticiler ve partililerin de katıldığı Ilgın ilçesindeki iftar yemeğinin fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılmasının ardından duruma tepki gösteren vatandaşlar, dinin siyasete alet edildiği yorumunda bulundular. Konya Çelebi Camii’nde önceki gün düzenlenen iftar yemeğine AKP Konya Milletvekili Adayı Selman Özboyacı da katıldı. AKP’nin Ereğli’de organize ettiği iftar yemeğinin menüsünde ise şalgam suyu ve pide bulunması dikkat çekti.
 
ILGIN İLÇESİNDE AKP’NİN CAMİDE İFTAR YEMEĞİ TEPKİ ÇEKTİ
24 Haziran’da sandığa gitmeye hazırlanan Türkiye’de partilerin milletvekili adayları belirlendi, seçim yarışı başladı. Ancak seçim öncesi yapılan propaganda çalışmaları bu kez öyle bir yere girdi ki görenlerin tepkisini çekti. AKP Konya İl Gençlik Kolları Başkanlığı, seçim öncesine denk gelen Ramazan ayını fırsata dönüştürmek için camilerde iftar yemeği organize etmeye başladı.
 
CAMİDE İFTAR YEMEĞİNE AKP’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYI KATILDI
Konya’nın Ilgın ilçesinde tarihi Kurşunlu Camii’de 21 Mayıs akşamı düzenlenen iftar yemeğine, Ilgın ve çevre ilçelerden gelen AKP’li yöneticiler katıldı. Ilgın’da vatadaşların tepkisini çeken camide iftar yemeği organizasyonu ilk değil. Konya il merkezinde Çelebi Camii’nde önceki akşam düzenlenen AKP’nin iftar yemeğine, Konya Milletvekili adayı Selman Özboyacı, parti yöneticileri ve partililer katıldı.
 
CAMİDE ŞALGAM SUYU VE PİDELİ İFTAR
AKP Konya İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın 19 Mayıs’ta organize ettiği camide iftar yemeğinin adresi ise Ereğli ilçesi oldu. Ereğli, Emirgazi, Halkapınar ve Karapınar’dan AKP’li yöneticilerin katıldığı camide iftar yemeği, ilçenin en eski camilerinden biri olan Ulu Camii’de organize edildi. Camilerde organize edilen iftar yemeklerinde, ibadet mekanına serilen sofraların üzerinde hurmadan zeytine, şalgam suyundan pideye bir çok yiyecek dikkat çekiyor.
 
AKP’Lİ ADAY CAMİDE İFTARI SAVUNDU
AKP Konya Milletvekili adayı Selman Özboyacı, camide iftar yemeği organizasyonunun tepki çekmesi üzerine sosyal medya hesabından “Camiiler Müslümanlar için sadece ibadet mekanları değil, canlı bir şekilde türlü vesilelerle bir araya geldikleri yaşam merkezleridir” ifadelerini paylaşarak Müslümanların yıllardır en kutsal mescitlerde iftarlarını hep beraber yaptıklarını savundu.
‘CAMİLER KİŞİ YA DA KURUMLARIN DEĞİL, ALLAH’IN EVİDİR’
AKP’li milletvekili adayının bu sözlerine yanıt veren bir takipçisi ise şu yorumda bulunması dikkat çekti: “Burda istismar cami içerisinde iftar yapılmasında değil, cami içerisinde herhangi bir kişi ya da kurumun ismi altında iftar yapılmasındadır. Camiler kişi ya da kurumların değil Allah’ın evidir. Bu tarz organizasyonların sadece camide değil, çadırlarda da isimsiz, reklamsız ve propagandasız yapılması gerektiğine inanıyorum. Rızık Allahtan’dır. Yardım; reklam ve propagandayla değil gönülden yapılırsa doğru olur. Hayırlı ramazanlar dilerim. Başarıların daim olsun. Allah yolunu açık etsin.”

 
2191860cookie-checkAKP’den camilerde iftar yemeği şovu!
Önceki haberEnfield’de toplumun gurur günü
Sonraki haberPamukkale neyse Salda Gölü de odur!
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.