Akşener: Aşıyı paralı satan sensin, hem de bunu çaktırmadan yapıyorsun

Partili cumhurbaşkanlığı için “Zamdır, zulümdür, milletini yoksulluğa mahkum etmektir” diyen Akşener, Erdoğan’a “Aşıyı paralı satan sensin. Hem de bunu çaktırmadan yapıyorsun” diye seslendi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclisteki grup toplantısında konuştu.

Akşener, Avrupa ülkelerinin aşıyı ücretli olarak vatandaşlarına yaptığını söyleyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek dünyanın bütün ülkelerinin aşıyı ücretsiz yaptığını hatırlattı. Ardı ardında gelen zamlara değinen Akşener, “Aşıyı paralı satan sensin. Hem de bunu çaktırmadan yapıyorsun” dedi.

“Biri gelip partili cumhurbaşkanı nedir diye sorsa ‘Zamdır, zulümdür, milletini yoksulluğa mahkum etmektir’ demek derim” diye konuşan Akşener, Erdoğan gitmeden Türkiye’nin zenginleşemeyeceğini vurguladı.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

AŞIDA ÜCRET KONUSU VE ENERJİ ZAMLARI
“Erdoğan Batılı ülkelerde koronavirüs aşıları paralı yapılıyor dedi. Avrupa’dan kahkaha sesleri yükseldi. Biz duyduk kendisi adına utandık. Sayın Erdoğan utanmadı. Dünyanın bütün ülkeleri aşıyı ücretsiz yapıyor. Gelişmiş ülkeler gençlerine aşı yaptırdıkları için ödül veriyor. Sayın Erdoğan sanki hiç yalan söylememiş gibi biz de diğer ülkeler gibi aşıyı ücretsiz yapıyoruz dedi. Aşıyı paralı satan sensin. Hem de bunu çaktırmadan yapıyorsun. Önce elektriğe sonra doğal gaza zam yaptın. Pandemi döneminde senden başka elektrik ve doğal gaza senden başka zam yapan başka lider var mı? Esnafına üreticisine destek vermeyi geçtim onların elektriğine de yüzde 20 zam yapıldı. Elektriğe sadece 1 kuruş zam yapıldığında vatandaşımızın cebinden 2,3 milyar lira çıkıyor. Pandemi boyunca vatandaşına 10 milyar liralık destek veren AK Parti, tek kalemde yaklaşık bunun 3 katını geri alıyor demek.”

“PARTİLİ CUMHURBAŞKANI ZAMDIR, ZULÜMDÜR”
“Biri gelip partili cumhurbaşkanı nedir diye sorsa ‘Zamdır, zulümdür, milletini yoksulluğa mahkum etmektir’ demek derim. Tasarruf Saray’ın yanından bile geçmiyor. Milletimiz porsiyonlarını küçültmek zorunda. Bu arkadaş yeni sarayında sefa sürebilir, her gün 8,6 milyon lira saraya para harcayabilir. Böyle vicdansızlık, umursamazlık olabilir mi? Ayıptır günahtır…”

“VATANDAŞ KENDİNE ÜVEY EVLAT DİYOR”
“İktidar bize ısrarla her şeyin ne kadar harika olduğunu anlatadursun, Kocaeli’nde kahvehane sahibi bir vatandaşımız, ‘60 yaşındayım. Oyumu inandım Tayyip Erdoğan’a verdim. Aç-kapa aç-kapa yaptılar şimdi 200 bin lira borcum var. Gelsin sayın Erdoğan bu borcu ödesin de göreyim’ diyor. Dul ve yetim maaşı alan bir hanımefendi bağıra bağıra sayın Erdoğan’a seslendi. A Haber de oradaydı. Diyor ki, ‘Bin lira emekli maaşı alıyorum. Nasıl geçineyim? Evime et girmiyor et. Ben cumhurbaşkanının üvey evladı değilim. Kuş gibi maaşlarımıza zam istiyoruz’ diyor. İlginç olan yaşlı bir hanımefendinin biz Sayın Erdoğan’ın üvey evladı değiliz demesi. Vatandaş Sayın Erdoğan’ın babamız olduğuna inandırmasını kabul etmiş. Aile içinde haksızlık yaptığını söylüyor.

“İKTİDAR GİTMEDEN, TÜRKİYE DÜZE ÇIKAMAZ”
“Ya işini yapacak ya sandık gelince yıkılan o duvarın altına kalacaksın. Lebaleb kongrelerinde viyadük açılışlarında pandemi teğet geçmiş olabilir. Müteahhitlerin için her şey yolunda olabilir. Milletimiz hazırlanamadı. Süreç 1 Temmuz’da başladı. Hepinizi yakarım diyorsun. Bu millet seni sandıkta öyle bir yakar ki şaşırırsın. Tütün üreticisini hapse değil tarlalara gönderelim.”

“Erdoğan, Türkiye ekonomisinin yapısal bir sorunu haline gelmiştir. Erdoğan gitmeden, Türkiye zenginleşemez. İktidar değişmeden, Türkiye düze çıkamaz.”

“TÜRKİYE, İNTERNET HIZINDA ALMANYA’NIN 2007’SİNİ YAKALADI”
“Türkiye internete erişim konusunda Almanya’nın 2007’sini yeni yakalamış durumda. Dünya değişiyor. 50 yaş üstündekiler dikkatiniz dağıldı değil mi? Dünyada yeni kavramlar ortaya çıkmış durumda. Yeni medyadan, yeni eğlence platformlarından, e-spor’dan bahsediyoruz. Kısıtlı erişim imkanlarıyla yeni trendleri yakalayamıyoruz.”

“Yapılan araştırmalar gösteriyor ki internet hızıyla ekonomik büyüme arasında çok büyük ilişki var. Dolayısıyla kafayı betona takmış bu iktidar geciktikçe Türkiye kaybetmeye devam ediyor.”

“GELİŞEN TEKNOLOJİ YENİ DEĞER SETLERİYLE GELİYOR”
“Dünya değişiyor. Gelişen teknoloji beraberinde yeni değer setleriyle geliyor. Gençler internet üzerinden yeni bir dünya kuruyor. Dijital göçebelikten, yeni medyadan, e-spordan bahsediyoruz. Bu düşük hızla küresel trendleri yakalayabilir miyiz, yakalayamayız. Uzaktan çalışanları ülkemize çekmemiz mümkün mü? E-spor 7-8 senedir hayatımızda olan bir kavram. E-spor dünya çapında 500 milyon izleyiciye ulaşan bir spor organizasyonu. 100 milyar dolarlık bilgisayarlık oyun pazarından alacağınız payı da belirliyor.” (HABER MERKEZİ)

2529640cookie-checkAkşener: Aşıyı paralı satan sensin, hem de bunu çaktırmadan yapıyorsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.