Ali İsmail Korkmaz’ı unutmadık

Taksim Gezi Parkı direnişine destek veren ve yürüyüştü polis ve karşıt gruplu kişiler tarafından darp edilerek öldürülen 19 yaşında Ali İsmail Korkmaz ölümün üçüncü yılında unutulmadı. Ali İsmail Korkmaz Gezi Direnişi üç yıl geçmesine rağmen halen adalet yerini bulmadı.

Eskişehir’de Gezi Direnişi’nde destek amaçlı yürüyüşe katılan eylemcilerden birinin Anadolu Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi Ali İsmail, eli sopalı gruplarca darp edilmiş; hastane ‘iyisin’ diyerek evine göndermişti. Tıbbı müdahale sonucu 20 saat sonra gelmişti.

18 Mart 1994 doğumlu olan Korkmaz, beyin kanaması sebebiyle 38 gün boyunca komada kaldı ve 10 Temmuz 2013 Eskişehir’de yaşamını yitirdi. Ekinci Mahallesi Mezarlığı Antakya gömülen Ali İsmail unutulmadı. Ölümünün ardından yakınları sevenlerinin hala adalet beklediği Ali İsmail Korkmaz yaşamını yitirmesinin yıldönümünde Twitter’da TT oldu.

Ali İsmail davalarında adam öldürmek ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılma davası halen sürüyor. 3 yıl 4 aya kadar Şaban Gökpınar ve Hüseyin Engin beraat ederek davadan arındı. Polis Yalçın Akbulut 12 yıl ceza alan polis memuru arasında.

1491190cookie-checkAli İsmail Korkmaz’ı unutmadık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.