Almanya’dan sonra İngiltere de kapattı!

Almanya’nın ardından İngiltere de Ankara’daki temsilciliğinin güvenlik gerekçesiyle cuma günü kapalı kalacağını açıkladı.

Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği, cuma günü “güvenlik gerekçesiyle” hizmet vermeyeceğini açıkladı. Kurban Bayramı nedeniyle kapalı olan İngiltere ve çok sayıdaki diplomatik temsilciliğin cuma günü yeniden açılması gerekiyordu.

Türkiye’deki Alman temsilcilikleri kapatıldı

Almanya da perşembe günü saldırı tehdidi nedeniyle Ankara’daki büyükelçiliği ve konsoloslukları ile birlikte tüm Alman okullarının 16 Eylül’le kadar kapalı tutacağını açıklamıştı. Alman Büyükelçiliği temsilciliklere sınırlı ulaşım olacağını vurgulamıştı.

“Ön tedbir alındı”

Alman Bild gazetesinde yer alan haberde ise olası bir terör saldırısına yönelik işaretler olduğu, Alman temsilciliklerinin kapalı tutularak çalışanların, öğretmenlerin ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması ve bir ön tedbir alınmasının amaçlandığını belirtilmişti.

Türkiye’de artan saldırılar

Türkiye son dönemlerde PKK ve IŞİD’in düzenlediği saldırılara sahne oluyor. Van’da iki gün önce PKK’nın düzenlediği saldırıda 50’den fazla kişi yaralanmıştı. Gaziantep’de geçen ağustos ayında meydana gelen ve IŞİD’in düzenlediği tahmin edilen saldırıda da 51 kişi yaşamını yitirmişti.

(Deutsche Welle Türkçe)

2009010cookie-checkAlmanya’dan sonra İngiltere de kapattı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.