Antalya Büyükşehir Belediyesi geyik, domuz ve ayı satacak!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE – Mayıs ayı devam meclisinin gündeminde satışa konacak hayvanların fiyatları oylanacak…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan ve aralarında geyik, domuz, akbaba, timsah ve ayı gibi hayvanların da bulunduğu toplam 107 canlının satış tarifesi güncellendi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17 Mayıs’ta yapılacak olan devam oturumunun gündemine sunulan komisyon raporunda, üretim fazlası olduğu ve damızlık değerini kaybettiği için satışa çıkarılacak hayvanların listesine de yer verildi.

BELEDİYEDEN SATILIK GEYİK VE AYI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından uygun bulunarak Meclis’e sunulan raporda, 2024 yılı gelir tarifesinde yer alan üretim fazlası ve damızlık değerini yitirmiş hayvanların satış fiyatları sıralanıyor. Satış listesinde yer alan toplam 107 hayvan arasında akbaba, geyik, ayı, anakonda, aslan, boa yılanı, deve, eşek, flamingo, iguana, kartal, kaplan, kurt, lama, lemur, midilli, mirket, pelikan, piton yılanı, rakun, sırtlan, zebra ve cüce domuz gibi türler de bulunuyor.

ZEBRA’YA 220 BİN, EŞEĞE 2 BİN 800 TL FİYAT BİÇİLDİ

Meclis’te görüşülecek satış listesinde yer alan güncellenmiş fiyatlar ise şöyle sıralanıyor: Akbaba 16.000, Axis Geyik 22.000, Ayı 40.000, Eşek, 2.800, İguana 10.000, Flamingo 12.000, kaplan 120.000, Lama 40.000, Rakun, 15.400, Sırtlan 80.000, Zebra 220.000, Cüce domuz ise 2.400 TL.

 

2778940cookie-checkAntalya Büyükşehir Belediyesi geyik, domuz ve ayı satacak!
Önceki haberTaraf olmak ve tarafsızlık
Sonraki haberTürk/Cihatçı vakalar, Putin/Macron yakalar
YUSUF YAVUZ
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.