Antalya’da tur teknesi battı: 73 kişi kurtarıldı

Antalya’da, Yat Limanı açıklarında fırtınaya yakalanan tur teknesi battı. Teknede bulunan yaklaşık 73 kişi ekipler tarafından kurtarılarak limana getirildi.

Kaleiçi’ndeki Yat Limanı’ndan yolcularıyla çıkan ve şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle Konyaaltı açıklarında yan yatan tur teknesi tamamen sulara gömüldü.

Bölgede bulunan deniz polisleri, teknenin yaklaşık 45 metre derine indiğini ve hava muhalefeti nedeniyle dalış çalışması yapılamadığını bildirdi.

Tekneden kurtarılan aralarında yabancı turistlerin de bulunduğu 73 yolcu, Yat Limanı’na ulaştırıldı.

  • 4

    Burada deniz otobüsleri yolcu salonu ve bilet satış merkezine alınan yolculara battaniyeler verildi. Kazazedeler ambulanslarla çeşitli hastanelere nakledildi.
    İsmini vermek istemeyen bir kazazede, “Falezleri ve mağaraları görmek için yat turuna çıktım. Teknede yaklaşık 80 kişiydik. Tekne bir anda alabora oldu, hepimiz denize düştük, kendi imkanlarımızla dubalara tutunduk.” diye konuştu.

    Tekneden çocuğu ile kurtarılan Muhittin Bakar da “Tekne ne olduğunu anlayamadan bir anda battı. Hepimiz denize savrulduk. Bir kadının korkudan bayıldığını gördüm.” dedi.

2004700cookie-checkAntalya’da tur teknesi battı: 73 kişi kurtarıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.