“Artık gelin Allah aşkına”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük belediye başkan adaylarının tanıtım törenine katıldı. Karabük Merkez Spor Salonu’ndaki törende konuşan Şahin, Türkiye’de seçimler vesilesiyle uluslararası bir proje uygulandığını, AK Parti’nin seçimlerde gerileme yaşaması beklentisi içinde olunduğunu söyledi.

Şahin, Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken, aday olması durumunda Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesme düşüncesiyle bir takım adımlar atılmaya çalışıldığını savunarak, “Biz bu işin farkındayız. 17 Aralık, 25 Aralık operasyonlarının gerçek sebebi budur. Televizyonlara, gazetelere yansıyan, internet sitelerine düşen konuşmaları incelediğinizde bunu apaçık görürsünüz” dedi.

‘HOCAEFENDİ TEDBİR ALMALI’
1,5 ay önceki il divan kurulu toplantısında Futhullah Gülen’i Türkiye’ye dönmeye davet ettiğini hatırlatan Şahin, şöyle devam etti: “Ben 1,5 ay önce konuşmamı yaparken, devlet içerisinde bir takım işgüzarların bir yerlere yaranmak için bazı işler yapmış olabileceğini düşünüyordum. Ama şimdi gelmiş olduğum noktada işin bu noktaya ulaşmış olmasından derin üzüntü duyuyorum. Türkiye bunları hak etmiyor ve gerçekten bu hareketin lideri durumundaki HocaEfendi’nin, bütün bu gelişmeler karşısında bir durum değerlendirmesi yaparak, Türkiye’ye zarar verecek noktaya gelmiş olan bu gelişmeler için tedbir alması gerektiğini düşünüyorum. Ve tekrar ediyorum; 16 yıldır ABD’desiniz. Artık gelin allahaşkına Türkiye’ye. Sizin vatanınız burası. Kardeşiniz öldü cenazesine gelemediniz, yakınlarınız öldü cenazesine gelemediniz, gelin artık Türkiye’ye. Yoksa orada sizi istemediğimiz şekilde bir bağlantılar içine mi soktular, bırakmıyorlar mı? Türkiye’ye, 76 milyon insana zarar verici noktaya gelmiş olan bu gelişmelere ’dur’ diyecek olan bir ferazeti gösterebileceğinize inanıyorum. Ak Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a zarar vermeye çalışanlar, Türkiye’ye zarar verdiklerini, 76 milyona zarar verdiklerini unutmamalılar.”

‘TÜRKİYE’NİN HUZURUNU BOZMAYA KİMSENİN HAKKI YOK’
’Başbakan’ın koluna kelepçe vurmadan içimiz rahatlamayacak’ diyen savcılar olduğunu, emniyet içinde bir takım yapılanmalar içinde olan kişilerin, ’Merak etmeyin 25 Aralık’tan sonra bu hükümet gidecek, tekrar yerlerinize geleceksiniz’ diye konuşmalarının tespit edildiğini ifade eden Şahin, “Türkiye’nin huzurunu bozmaya, millet iradesinin ortaya koymuş olduğu sonucu sandık dışı yollarla değiştirmeye kimsenin hakkı yoktur, Buna bu millet izin vermeyecektir” dedi.

Mehmet Ali Şahin, “Bakın ekonomiyi bozuyorlar. Dövizi fırlattılar. Merkez Bankası, istemediğimiz halde faizi yükseltti. Bunun çarşı, pazara yansıması var. Türkiye’ye zararı var. Bütün bunlara son verecek olan millettir. 30 Mart’ta sandıktan AK Parti çıktığında bütün bu oyunlar bozulacaktır” diye konuştu.

1409170cookie-check“Artık gelin Allah aşkına”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − thirteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.