Atatürk Havalimanı’nda yeni güvenlik önlemi

Tablet yasağının ardından, ABD ve İngiltere’ye gidecek yolcuların eşyalarının incelenmesi için Atatürk Havalimanı’na 2 adet tomografi cihazı getirildi.

ABD ve İngiltere’nin Türkiye’den uçuşlara getirdiği diz üstü bilgisayar ve tablet yasağının ardından Atatürk Havalimanı’na 2 adet tomografi cihazı getirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bu konuda alınan önlemler çerçevesinde ABD ve İngiltere’ye gidecek yolcuların eşyaları bu cihazdan geçirilecek ve tomografisi çekilecek.

Dün akşam geç saatlerde demonte olarak getirilen tomografi cihazlarının bugün ilerleyen saatlerde uzman ekipler tarafından yerlerine monte edileceği öğrenildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD ve İngiltere’nin Türkiye’den uçuşlarda getirdiği tablet yasağının ardından alınan önlemler konusunda şu açıklamayı yapmıştı:

“Özellikle boarding esnasında, yolcunun arınmış sahaya geçip köprülerden uçağa gideceği sırada o bölgede tomografi cihazları yerleştirilecek. Orada ilave bir tomografi cihazı kurup yanındaki çantası, laptopu, sıvı ne varsa hepsinin tomografisi çekilecek. Süreci başlattık. ABD ve İngiltere’ye giden yolcularda bu uygulamayı yaparak muhataplarımıza ‘Kurallar istediğinizin çok üzerinde, en son teknolojiyle donatılmış bir cihaz da kuruyoruz, müsterih olun’ diyeceğiz.”

2096330cookie-checkAtatürk Havalimanı’nda yeni güvenlik önlemi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.