Aydın ve Manisa’daki yangınlar kısmen kontrol altında

Aydın ve Manisa’daki orman yangınlarının hızının kesildiği ve kısmen kontrol altına alındığı bildirildi. Ancak sıcak hava ve rüzgara bağlı olarak düşen nem tehlike oluşturmaya devam ediyor.

Aydın ve Manisa’da çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor. Manisa’nın Ahmetli ilçesinde önceki gün çıkan yangın dün saat 16.00 sıralarında yeniden alevlendi.

Alevlerin yerleşim yerlerini tehdit etmesi nedeniyle Bahçecik ve Hacıköseli ile Turgutlu ilçesine bağlık Baktırlı valilik kararıyla boşaltılmıştı.

Hacıköseli’de bazı evlerin yangında zarar gördüğü, çok sayıda hayvanın da telef olduğu bildirildi.

Aydın’ın Çine ilçesine bağlı Akçaova mahallesinde dün saat 12.30’da başlayan yangın ise dün akşam saatlerinde Muğla’nın Yatağan ilçesindeki ormanlık alana sirayet etti. Bölgenin sarp arazi yapısı nedeniyle yangına karadan güçlükle müdahale ediliyor.

HIZI KESİLDİ

Dün ahavanın kararmasıyla ara verilen havadan müdahale çalışmaları sabah saatlerinde yeniden başladı. İki kentteki yangının da hızının kesildiği ve kısmen kontrol altına alındığı bildirildi.

SICAK VE DÜŞÜK NEM RİSKİ

Yetkililer; sıcak hava, rüzgar ve düşük nemin yangına zemin hazırladığını belirtiyor.

İZMİR VE MUĞLA’DAKİ YANGINLAR SÖNDÜRÜLDÜ

Ege Bölgesinde dün 4 kentte yangın çıkmıştı. İzmir’in Menderes, Bornova ve Urla ilçeleri ile Muğla’daki orman yangınları uzun uğraşlar sonucu söndürüldü. NTV

2438260cookie-checkAydın ve Manisa’daki yangınlar kısmen kontrol altında

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.