Başarısızlık Terim’e istifa getirdi

Belçika maçından sonra Fatih Terim şoku yaşandı. Terim, Ermenistan maçında son kez Milli Takım’ın başında sahaya çıkacağını söyleyip, istifa ettiğini duyurdu.

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in istifa etmemesi için büyük çaba sarf ettiğini belirten Terim şöyle konuştu:

“Çarşamba akşamı Bursalı futbolseverlerle birlikte tüm Türk futbolseverlere veda edeceğim. Bursa’daki Ermenistan maçı benim için bir veda maçı olacak. Mahmut Özgener ve federasyondan yetkililer görevimi bırakmamam için bana telkinde bulundular ancak benim kararım kesindir. Başarısız olduk ve bunun tek sorumlusu vardır o da benim. Takımı yüzüstü bırakmamak için çarşamba günü oynanacak olan Ermenistan maçının ardından görevi bırakıyorum. Görevimi bıraktıktan sonra Türk futbolunu çok yakından ilgilendiren çok net ve çok çarpıcı bilgiler vereceğim bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Ama bu basın toplantısını gelecek hafta sonuna doğru yapacağım…”

Kura çekildiğinde İspanya ve Türkiye’nin grupta favori gösterildiğini hatırlatan Terim, 2010 Dünya Kupası finallerine neden gidemediğimizi şöyle açıkladı:

“İyi de başlamamıza rağmen genel olarak istikrarlı bir tablo çizemedik. Burada çeşitli şeyler söylebiliriz. Olaylar bizim elimizde olan şekilde devam etmeliydi. Bugün de (dün) zaten maçtan önce Bosna’nın kazanması ve Play-Off’u hak etmesi de bizi bir hayli üzdü. Bir ümit bekledik. Oyuncularımın dışarıya yansıyan şeklini görmenizi isterdim…”

725980cookie-checkBaşarısızlık Terim’e istifa getirdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.