‘Başbakan ve yardımcısı başka telden çalıyor’

Partisinin grup toplantısında konuşan Mumcu, hükümetin dış politika konusunda artık bir karar vermesi gerektiğini ifade ederek, “Ya Başbakan sussun, ya Dışişleri Bakanı…” dedi.


Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün Brüksel’den 301. maddenin değişeceğini söylediğini, Türkiye’de ise TC Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın bununla ilgili “hayır” dediğini anlatan Mumcu, aynı şeyin Kıbrıs konusunda da yaşandığını ileri sürdü.


Dışişleri Bakanı’nın Kıbrıs konusunda Finlandiya’nın çözüm önerisine olumlu yaklaştığını savunan Mumcu, “Birinizden biriniz susun, ya da en azından ağız birliği içinde konuşun. Çünkü idare ettiğiniz şey, babanızdan kalan dükkan değil. İdare ettiğiniz şey memleket, idare ettiğiniz şey millet, üstünde konuştuğunuz milletin hak ve hukuku, milletin istikbali. Kimseyi kandırmaya çalışmayın” şeklinde konuştu.


Ateşli AB savunucularının, Kıbrıs’ı Türkiye’nin üzerine yük olarak gördüğünü öne süren Mumcu, birtakım tavizler verilse de Türkiye’nin AB’ye alınmayacağını savundu. Mumcu, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyelerini de bu konuda ham hayalcilikle suçladı.


 

1034900cookie-check‘Başbakan ve yardımcısı başka telden çalıyor’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.