Bahçeli’den orman yangınlarında PKK ve CHP’ye suçlama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin günlerdir mücadele ettiği orman yangınları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin günlerdir mücadele ettiği orman yangınları ile ilgili terör örgütü PKK’yı işaret etti.

Bahçeli açıklamasında, “Orman yangınları münasebetiyle, maksadı menfur ve melun bir kısım sosyal medya hesaplarından yabancı ülkelere çağrı yapılarak yardım taleplerinin yoğun olarak gündeme taşınması Türkiye’yi aciz ve muhtaç bir ülke gösterme sinsiliğinin şifreli mesajı olarak değerlendirilmelidir. Orman yangınlarını üstlenen ve PKK’nın bir aparatı olan ‘Ateşin çocukları inisiyatifi’ isimli iblis beslemelerine itiraz etmeyenlerin, ses çıkarmayanların; barışın, dostluğun, sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın şehri Konya’da kardeş kavgası çıkarmak için kuyruğa girmeleri Türkiye’ye ihanettir.” ifadelerini kullandı.

MUHALEFETİ HEDEF ALDI

CHP’yi hedef alan Bahçeli, “Maalesef siyasi genetik yapısıyla oynanan, kurumuş yaprak gibi kökünden savrulan Cumhuriyet Halk Partisi bu şer planın tam göbeğindedir.” diye belirtti.

Bahçeli açıklamasının devamında, “Zalimler eliyle senaryosu yazılan, taşeronlar kanalıyla servisi yapılan Türkiye aleyhtarı karanlık projenin kanlı kuryesi HDP; kiralık figüranı ise İP’tir.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.