Bakan Eroğlu iş makinelerini sokağa döktü!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE  – Bu sefer tanklar değil, dozerler sokağa çıkarıldı…

Türkiye 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrılarıyla sokağa döküldü. Ülkenin pek çok kentinde meydanlarda toplanan kalabalık darbe karşıtı protestolar yaparken, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait iş makineleri de ‘olası tehlikeleri önlemek’ amacıyla sokaklara indi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, resmi twitter sayfasından yaptığı paylaşımlarda, bakanlığa bağlı DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü’ne ait iş makinelerinin kritik noktalarda konumlandırıldığı bilgisini paylaştı.

‘OLASI TEHLİKELERİ ÖNLEMEK İÇİN KRİTİK NOKTALARA…’

“Bakanlık olarak üzerimize düşeni yerine getiriyoruz” diyen Bakan Eroğlu, “OGM’ye ait iş makinelerimiz kritik noktalara konumlandırıldı. Olası tehlikeleri önlemek maksadıyla DSİ’ye ait iş makinelerimizi de kritik noktalara konumlandırıyoruz” ifadelerini kullandığı paylaşımlarda bulundu.

Bakan Eroğlu, sokağa çıkarılan bakanlığına bağlı iş makinelerinin fotoğraflarını da takipçileriyle paylaştı.DSİ iş makineleri DSİ iş makineleri DSİ iş makineleri DSİ iş makineleri

1647870cookie-checkBakan Eroğlu iş makinelerini sokağa döktü!
Önceki haberAntik limanda yüzlerce balık öldü!
Sonraki haber2,6 milyon kelimenin özeti: Bu savaş haybeyeydi
YUSUF YAVUZ
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.