Barış Yarkadaş’tan Sinan Aygün’e: Siz bu hale getirdiniz bu ülkeyi

TV 100’de Ahu Özyurt’un sunduğu Sağlı Sollu programında gazeteci Barış Yarkadaş ve Sinan Aygün arasında sert bir tartışma yaşandı.

TV 100’de Ahu Özyurt’un sunduğu Sağlı Sollu programında gazeteci Barış Yarkadaş ve Sinan Aygün arasında Sedat Peker ve TOGO kuleleri üzerinden sert bir tartışma yaşandı.

TV 100’de Ahu Özyurt’un moderatörlüğünü yaptığı “Sağlı Sollu” programına TOGO Kuleleri ile gündeme gelen Sinan Aygün bağlandı.

TV 100’te Ahu Özyurt’un sunduğu Sağlı Sollu isimli programda gazeteciler Gürkan Hacır, Barış Yarkadaş, Metin Özkan ve Siyaset Bilimci Tacettin Kutay, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları masaya yatırıldı.

Barış Yarkadaş’tan canlı yayına mesaj gönderen Sinan Aygün’e Sedat Peker sorusu: O fotoğrafı neden verdiniz?Barış Yarkadaş’tan canlı yayına mesaj gönderen Sinan Aygün’e Sedat Peker sorusu: O fotoğrafı neden verdiniz?

Barış Yarkadaş, Sedat Peker tarafından Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum’daki lüks otelde ücretsiz konakladığı ve milyonluk araca bindiği suçlamasıyla gündemde olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu’nun, Sinan Aygün’ün sahibi olduğu TOGO kulelerini yapan Sucu grubun sahibi Uğur Sucu’nun doğum günü kutlamasına katıldığını hatırlattı.

Yarkadaş’ın iddialarının ardından Sinan Aygün TV 100 canlı yayınına bağlandı.

Sinan Aygün, “Barış Yarkadaş beni hayrete düşürdü. Gazeteci çalışması lazım. Yarkadaş’a bir soru sorayım: Sedat Peker ne zaman yurtdışına çıktı?” sorusunu sorunca Barış Yarkadaş, “Ben en son 21 Aralık’ta sizin yanınızda gördüm” dedi.

Bunun üzerine Aygün, “Sedat Peker Kasım 2019’da yurtdışına kaçtı. . Bizim TOGO kuleleri Aralık ayının 16’sında mühürlendi. Sedat Peker yurtdışına gittikten sonra TOGO kuleleri mühürlendi. Ergenekon davaların en iyi takipçisi CHP’lilerdi. Sedat Peker’le niye görüntü verdim? O zaman hala FETÖ’cülerle uğraşıyorduk. Peker’le 4 kez birlikteydik. Gittik geldik biz şikayetçiydik. Peker’le orada karşılaştık.

İki kez aynı duruşmadaydık. Biz orada Fetöcü hakimlere ceza verdirmek için savunma yaparken savunma bitti. Hemen TOGO kulesinin arkasında istinaf mahkemesi. Oradan öğle arasında TOGO kulelerine geldik. O gün yemeğimiz yedik geri döndük. Yani sizin iddia ettiğiniz gibi belediyeyi korkutmak için beraber olmadık orada” dedi.

Bunun üzerine Yarkadaş şöyle konuştu:

“Sinan bey bana böyle kendinize göre tarih yazıp anlatmayın. Peker’i kapıya kadar götürüp poz verdiniz. Kime ne anlatıyorsunuz? Siz niye Sedat Peker’le görüntü verme ihtiyacı hissettiniz? İhtilaflıydınız. Niye gittiniz? O kulelerin yıkılmaması için gittiniz. Mansur Yavaş sizi reddetti? Sonra gittiniz o mahkemenin başkanıyla açılışlara katıldınız.

Davanıza bakan bir hakimle yan yana poz vermek doğru mudur? Yetmiyor açılışa gidiyorsunuz. Hiç kendinize göre senaryo yazıp beni yalanlamaya çalışmayın. Sizin senaryolarınıza inanmıyorum. Siz eğer böyle bir hikaye anlatırsanız ben de gereken cevabı veririm. Mahkeme başkanıyla nasıl oluyor da aynı açılışa katılıyorsunuz?” diyerek sert konuştu.

O düzen bitti artık eski anlayış yok

Yarkadaş, “Sinan bey siz kendinize üzülün. Siz hukuk dışı bir binayı Ankara’nın bağrına hançer gibi sapladınız. Acaba 30 sene insanlar benimle ilgili ne düşünecekler diyeceksiniz. Hiç öyle benimle ilgili yorum yapmayın. Anlatacak bir şeyiniz yoksa konuşmayın bence. Siz ambulans arayın sizi bir doktora götürsünler.

Ben dizin gibi Ankara’nın bağrına hançer sağlamadım. O düzen bitti artık! Eski anlayış yok. O kuleleri de hep birlikte hukuka uygun şekilde tıraşlayacaklar. Öyle bir hakkınız yok. Ne işi var burada hakimle? Siz bu hale getirdiniz bu ülkeyi. Sinan bey bana hikaye anlatmayın” dedi.

2521750cookie-checkBarış Yarkadaş’tan Sinan Aygün’e: Siz bu hale getirdiniz bu ülkeyi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.