Başbakan Acil Servisleri hamama çevirdi!

 

Başbakan Binali Yıldırım’ın AKP’nin Meclisteki grup toplantısında dile getirdiği “Hastaneler o kadar şirin hale geldi ki, artık acil servise kız bakmaya gidiyorlar” sözlerine CHP’nin doktor kökenli Milletvekili Ceyhun İrgil’den sert tepki geldi.

İrgil, “Başbakan hamam ile acil servisi karıştıracak kadar düşük profilli demek ki! Bizim kültürümüzde kız bakmaya hamama gidilir. Hamam mı burası? İnsanlar acil serviste canının derdinde, sen kız derdindesin! Bu art niyettir, bu tacizin meşrulaştırmasıdır” sözleriyle Başbakan’ın ifadelerine tepki gösterdi.

‘HAMAM İLE ACİL SERVİSİ KARIŞTIRACAK KADAR DÜŞÜK PROFİLLİ’

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Başbakan Binali Yıldırım’ın grup toplantısında vatandaşların acil servislere kız bakmaya gittiklerine ilişkin açıklamasının, Cumhuriyet tarihinde bir başbakan tarafından verilen sağlıkla ilgili en talihsiz demeçlerden biri olarak değerlendirdi. İrgil, “Sağlık verilerini değerlendiremeyen bir başbakan karşımızdaki. Düşük profilli deniyordu, gördük ki Başbakan hamam ile acil servisi karıştıracak kadar düşük profilli demek!” dedi.

‘İNSANLAR CANININ DERDİNDE, SEN KIZ DERDİNDESİN’

Başbakan’ın söylediği şey şu; resmen, bizim insanlarımız işi gücü bırakmış kız bakmak için acil servise gidiyor” diyen İrgil, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizim kültürümüzde kız bakmaya hamama gidilir. Hamam mı burası? İnsanlar acil serviste canının derdinde, sen kız derdindesin! Bu art niyettir, bu tacizin meşrulaştırılmasıdır. Başbakan diyor ki aslında, acil kız bulma servisi burası. Üstelik yorumu da yanlış; acillere başvurular bu yüzden artmış. Gelişmiş dedikleri, yoksulluk yok dedikleri bu ülkenin insanları aslında poliklinik farkını vermemek için geceleri acil servislere gidiyorlar. Türkiye, dünyada nüfusundan daha fazla acil servise başvurulan tek ülke!” ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM ACİL SERVİSLER İÇİN NE SÖYLEMİŞTİ?

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında şunları dile getirmişti:

Vatandaşlar acil servise ne için gidiyorlarmış biliyor musunuz? Kız bakmaya gidiyorlarmış. Artık hastaneler o kadar şirin hale geldi ki, vatandaşlar oğullarını, kızlarını evlendirmek için acil servislere gidiyorlar, oralara yuvalar kurmak için ziyaretler yapıyorlar. Acil servisler artık sadece sağlık hizmeti vermiyor, yuva kurmak için de hizmet veriyor. İşte geldiğimiz nokta bu!”

1612570cookie-checkBaşbakan Acil Servisleri hamama çevirdi!
Önceki haberOtobüs bileti kimlik numarasıyla satılacak
Sonraki haberKüresel tarım savaşında akıl almaz toprak gaspı!
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.