Bir saat elektriksiz yaşam çağrısı

Dünya’da, geçen yıl, 31 Mart 2007 gecesi, WWF-Avustralya’nın girişimiyle gerçekleşen ve küresel iklim değişikliği üzerinde basit bir eylemle yaratabileceğimiz değişimi gösteren bu çağrı, bugün küresel bir harekete dönüştü. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), dünyanın tüm büyük şehirlerinde olduğu gibi, ülkemizde de aklı ve kalbiyle değişimin bir parçası olmak isteyen herkesi ve her kurumu “Earth Hour” (Dünya Saati) çatısı altında bir arada olmaya çağırıyor.


Bu küresel eylemin parçası olmak için; 29 Mart Cumartesi, 20.00’da, sadece bir saatliğine, elektrikli aletleri ve ışıkları kapatmak yeterli. İstanbul’da da geçen yıl İş Kuleleri ve binlerce bireyin destek verdiği bu çağrıya, bu sene  katılan kurumlar WWF-Türkiye’nin kurumsal web sitesin’de, www.wwf.org.tr/earthhour sayfasında açıklanmaktadır.


WWF Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, “Dünya, küresel iklim değişikliğini durdurmak için küresel ısınmayı yavaşlatmak zorunda. Türkiye’deki ve dünyanın her yerindeki tehditler gerçek ve endişe verici. Yaşanan olağandışı meteorolojik olaylar, su kaynaklarının azalması, canlı türlerinin yok olması ve yaşam alanlarının kaybı; bizim henüz farkına yeni varmaya başladığımız ilk etkiler. WWF-Türkiye olarak, küresel iklim değişikliğine dair farkındalık yaratmaya çalışırken, mutlaka bireyler ve kurumların desteğini görmemiz lazım. “Earth Hour”, küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak, insanların sesini duyurmak ve onları sembolik de olsa harekete geçirmek üzere atılan önemli bir adımdır.  “Earth Hour” ile birlikte, katılanlar, WWF-Türkiye ve dünyanın farklı yerlerindeki insanlar aynı anda, gerçek bir soruna değişim yaratma mesajı verecektir. Yaratmak istediğimiz değişimin kendisi olmak için harekete geçme zamanı.” dedi.


29 Mart 2008, saat 20.00’da, tüm dünya ile birlikte sadece bir saat ışıklarınızı söndürün, iklim değişikliği üzerindeki etkinizi gösterin!


Bireysel ve kurumsal destek için aşağıdaki isimlere ulaşabilirisniz.  


Sezen Gülşen, sgulsen@wwf.org.tr
Deniz Tapan, dtapan@wwf.org.tr


WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 0212 528 20 30


DESTEK VEREN KURULUŞLAR


40 ada Mercan Sitesi
Adana Hilton Sa
Başkent Uluslararası Ajans Ltd. Şti.
Çağdaş Holding
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ekolojik Araştırmalar Topluluğu
ÇEVTAŞ Çevre Teknolojisi Ticaret ve Sanayi A.Ş.
ÇİMTAŞ Boru
Dicle Üniversitesi Genç Tema Grubu
fotoritim.com e-fotoğraf dergisi
Garanti Bankası
Çevreye Duyarlı Bonus Card
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi TOG
Mersin Hilton Sa
Muğla Üniversitesi TOG
NTSR Uluslararası Fuar ve Kongre Organizasyonları
Santral İstanbul, Müze Eğitim Birimi
Sniper Channel
Sönmez Kauçuk Ltd. Şti.
TED Kdz. Ereğli Koleji
Türkiye İş Bankası
Unilever
Yıldız Kültür ve Öğrenci Derneği
Yıldız TOG
YKM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.