Boris Johnson kaşıkla verdiğini kepçeyle almayı sürdürüyor

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti hükümeti, sağlık ve sosyal bakımı finanse etmek için vergi artışına gidiyor. Hükümet vergi artışıyla 12 milyar sterlinden fazla bir kaynak yaratmayı planlıyor.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede ihtiyacı olan milyonlarca kişinin sosyal bakımını finanse etmek amacıyla vergi mükelleflerinin ulusal sigorta katkılarında yüzde 1,25 artış yapılacağını duyurdu.

Johnson, parlamento oturumunda yaptığı konuşmada, Nisan 2022’den itibaren ulusal sigorta katkı paylarının yüzde 1,25 artırılacağını belirtti.

Söz konusu artışla hükümetinin Ulusal Sağlık Hizmetine (NHS) daha fazla para yatıracağını söyleyen Johnson, ülkedeki uzun vadeli sosyal bakım sorunlarının da çözüleceğini ifade etti.

Johnson, bugün açıkladığı sosyal bakım reformu planındaki artış maliyetlerinin bireyler ve işletmeler arasında bölüneceğini ve daha fazla kazananların daha fazla ödeyeceğini dile getirdi.

Boris Johnson’ın açıkladığı sosyal bakım reformu planının parlamento tarafından da onaylanması gerekiyor. Yeni katkı oranıyla hükümetin her yıl 12 milyar sterlinden fazla para toplaması planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.