Bu kriz tüm canlıları ilgilendiriyor

Çılgın projeler ve rant odaklı imar uygulamalarıyla ekolojik krizin cenderesine sokulan kentlerin tartışılacağı panele akademisyenler, hukukçular ve meslek odalarının temsilcileri katılacak. Panel kapsamında Taksim’de bir de basın açıklaması yapılacak.

DEMİREL’DEN ERDOĞAN’A TÜRKİYE’NİN ÇÖZEMEDİĞİ DENKLEM: PLAN MI PİLAV MI?

Taksim Sıraselviler’deki Hill Otel’de düzenlenecek olan etkinliğin açılış konuşmalarını, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile İstanbul Barosu Başkanı Doç Dr. Ümit Kocasakal yapacak. İlk gün “Ekolojik krizin cenderesindeki kentlerimiz” ve “Plan mı Pilav mı?” başlıklı oturumların gerçekleşeceği etkinliğin ikinci gününde ise “Planlama Hukukunda Olağanüstü Hal Uygulamaları” ve Yasalar ile “Kentler ve İfade Özgürlüğü” başlıklı oturumlar yer alacak.

1 ŞUBAT’TA TAKSİM’DE BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

TBB Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Ali Arabacı, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu ile İstanbul Şube Başkanı Mücella Yapıcı, Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet Atalık, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nden Çare Çalışkan, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Orhan Sarıaltun, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Öğr. Üy. Prof. Dr. Doğanay Tolunay, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğr. Üy. Prof. Dr. Mustafa Sarı, Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Böl. Öğr. Üy. Prof. Dr. İclal Dinçer, Galatasaray Ün. Hukuk Fak. Öğr. Üy. Yard. Doç. Dr. Özge Aksoylu, İstanbul Bilgi Ün. Hukuk Fak. Öğr. Üy. Yard. Doç. Dr. Ulaş Karan, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Arş. Gör. Seda Yurtcanlı, Berlin Teknik Ün. Doktora Adayı Yaşar Adnan Adanalı ve Yüksek Mimar Derya Karadağ’ın birer bildiri sunacağı etkinliğin ikinci günü olan 1 Şubat tarihinde saat 16’da Taksim’de bir de basın açıklaması yapılacak.

KUZEY ORMANLARINA İNCELEME GEZİSİ

TBB Yönetim Kurulu Üyesi AV. İzzet Karan ile TBB Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyesi avukatlar Bülent Tokuçoğlu ve Can Atalay’ın da bildiri sunacağı etkinliğin üçüncü günü olan 2 Şubat Pazar günü ise Kuzey Ormanları Savunmasının rehberliğinde Bakanlar Kurulu Kararı ile Rezerv Alanı ilan edilen bölgede bir inceleme gezisi yapılacak.

Ekolojik kriz ve kentler paneli afişi

1559280cookie-checkBu kriz tüm canlıları ilgilendiriyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.