Bu mühim ihtiyacın giderilmesi için çareyi bulduk: Asansörlü tuvalet

Yerel seçimler yaklaşırken Anadolu’nun dört bir yanındaki belediyelerden ilginç projeler ve girişimler de gündeme gelmeye başladı. Isparta’nın Eğirdir ilçesindeki ‘asansörlü tuvalet’ de bunlardan biri. Eğirdir’in AKP’li Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, belediye tarafından ilçe merkezinde yaptırılan asansörlü tuvaletin yakında hizmete gireceğini belirterek, “Asansörlü tuvalet yaptırmak hizmetlerin en güzelidir. Belediyemiz olarak toplumun ihtiyacını tesbit edip bu mühim ihtiyacın giderilmesi için çareyi bu şekilde bulduk. Saygıdeğer halkımız hizmetin en iyisine lâyıktır” dedi.

Eğirdir Belediyesi’nin resmi web sayfasında yer alan habere göre, Hızırbey Camiî ve Dündar Bey Medresesi’ne ait bir tuvaletin olmayışından hareketle yapılan tuvaletin yakında hizmete gireceği Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral tarafından açıklandı.

Yıkılan eski Dispanser binasının yerinde yapılan tuvalette engelliler ve yaşlılar için bir de asansör bulunuyor. Erkekler ve bayanlar bölümünden hariç, engelliler için özel yer yapıldı. İtina gösterilerek yapılan tuvaletin büyük bir ihtiyacı gidermesi yanında asansörlü oluşuyla dikkat çekeceği öne sürülüyor.

‘TOPLUMUN MÜHİM İHTİYACININ GİDERİLMESİ İÇİN ÇAREYİ BULDUK’

Asansörlü tuvaletle ilgili konuşan Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Belki çalışmaların uzun sürdüğünü söyleyenler ve asansörlü tuvalet mi olur diyenler olabilir. Bu bir anlayış meselesidir. Belediyemiz olarak toplumun ihtiyacını tesbit edip bu mühim ihtiyacın giderilmesi için çareyi bu şekilde bulduk. Saygıdeğer Halkımız, hizmetin en iyisine lâyıktır. Gelişen Eğirdir’imize yakışacak şekilde ve geleceğe dönük düşünülerek bilhassa bölgemizin tarihî ve ahşap özelliği bakımından dikkat çeken Hızır Bey Camimizin yakınına asansörlü bir tuvalet yaptırmış bulunuyoruz” dedi.

‘ŞİMDİDEN SAYGIDEĞER HALKIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’

Asansörlü tuvalet yaptırmanın hizmetlerin en güzeli olduğunu söyleyen Özmeral, “vazifeye başladığımızda Şoförler Odası’nın bulunduğu işhanı altındaki Belediyeye ait tuvalette bayan tuvaleti yoktu. Pastane ve lokantaların yakınındaki bilhassa vatandaşlar ile esnafların kullandığı bu tuvalette bayan tuvaletinin olmayışından büyük rezillikler yaşanıyordu. Merdiven altına mazeret yok diyerek tek gözlü de olsa bayan tuvaletini hemen yaptık. Hedefimiz belliydi ve saygıdeğer halkımız için yakında hizmete açacağımız asansörlü tuvaleti güzel Eğirdir’imize kazandırdık. Belediyemizin kendi imkânlarıyla yaptırdığı asansörlü tuvaletin güzelliği ne kadar önemli ise korunması, temiz tutulması daha çok önemlidir. Şimdiden ilçemize, saygıdeğer halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Fotoğraflar: Eğirdir Belediyesi

AKP’li Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral

Belediye başkanı Özmeral tuvaletin yakında hizmete gireceğini müjdeledi (1)

Belediye başkanı Özmeral tuvaletin yakında hizmete gireceğini müjdeledi (2)

AKP’li Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral (2)

1558930cookie-checkBu mühim ihtiyacın giderilmesi için çareyi bulduk: Asansörlü tuvalet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + twenty =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.