Bu oyun kaçmaz: Generallerin 5 Çayı

Londra Meydan Sahnesi’nin festival kapsamında sahneye koyacağı “Generallerin 5 Çayı” oyunu 8, 9 ve 10 Hazira 19’da Dugdale Art Centre’de izlenebilecek.

DAY MER Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 35’inci kez 4 Haziran-7 Temmuz arasında gerçekleşecek. DAY MER Londra Meydan Sahnesi festival kapsamında sahneye koyduğu “Generallerin 5 Çayı” adlı oyunu 3 gün boyunca oynayacak.

DAY MER Yönetim Kurulu ve Kültür Sanat Komisyonu üyesi, aynı zamanda oyuncu olan Elif Karabulut

Fransız yazar Boris Vian’ın oyun “Generallerin 5 Çayı” adlı oyunu Suat Onur Çalık yönetti. Deniz Gürsucu’nun yönetmen yardımcısı olduğu oyunun oyuncuları; Dursun Kuran, Elif Karabulut, Ezra Kılıç, Hıdır Şahin, Neslihan Şahin, Pınar Tilkidağ, Sevinç Çelik, Sultan Umut ve Zerrin Özdil.

Festival kapsamında 8, 9 ve 10 Hazira 19’da Dugdale Art Centre’de (Enfield, EN2 6DS) izlenebilecek oyunun biletleri kapıdan da alınabilecek ve araç park sorunu olmadığı belirtildi.

Londra Meydan Sahnesi yönetmeni Çalık toplumu oyuna davet ederek, “Fransız yazar Boris Vian’ın kaleme aldığı ‘Generallerin Beş Çayı’ başlıklı oyun ile seyircinin karşısına çıkacağız. Oyun, Fransız hükümetinin, aşırı üretimden kaynaklanan ekonomik krize çözüm olarak savaş kararı almasıyla gelişen olayları hiciv dolu bir dille gözler önüne seriyor” dedi.

DAY MER Yönetim Kurulu ve Kültür Sanat Komisyonu üyesi, aynı zamanda oyuncu olan Elif Karabulut da şunları söyledi:

“1989’dan bu yana çalışmalarına devam eden tiyatro gurubumuz DAY MER Londra Meydan Sahnesi, kimi zaman kendi içinde, kimi zaman da yerli ve yabancı yazarların yazdıkları oyunları sahneye taşıdı. Birçok yönetmenle, her meslekten gönüllü yüzlerce oyuncuyla, sahne arkasında ışık, müzik, dekor ve kostümcüsüyle, perdeleri açan ve kapatanıyla, sahneyi kurmaya ve kaldırmaya yardım eden gönüllülerle beraber oyunlar sahneleyerek binlerce seyirci ile buluştu. DAY MER Londra Meydan Sahnesi çalışmalarına katılanlar; yönetmen, asistan, dekor, kostüm, makyaj, müzik alanlarında deneyim kazandılar. Yetişmiş bazı oyuncular da farklı tiyatro guruplarında yer aldılar. Tüm Dostlarımızı ve tiyatro severleri oyunumuzu bekliyoruz…”

“DAY MER Londra Meydan Sahnesi her yıl oldugu gibi bu yılda yeni dönem drama çalışmalarına başlıyor” diyen Karabulut, “Aynı zamanda profesyonel oyuncu olan yönetmen Suat Onur Çalık öncülüğündeki çalışmalarımız; oyunculuklarıne geliştirme, vücudunu tanıyıp kullanma, ses, vurgu, diksiyon, sesli okuma, text, ezber tekniklerini de içeriyor” diye devam etti.

GENERALLERİN 5 ÇAYI 

  • Yazan: Boris Vian Çeviren: Ayberk Erkay
  • Yöneten: Suat Onur Çalık
  • Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
  • Müzik: Deniz Gürsucu
  • Müzik Düzenleme: İbrahim Kırılmaz-Fırat Kaya
  • Kostüm Uygulama: Mürüvvet Güneş
  • Asistan: Sevinç Çelik
  • Oyuncular: Dursun Kuran Elif Karabulut Ezra Kılıç Hıdır Şahin Neslişah Şahin Pınar Tilkidağ Sevinç Çelik Sultan Umut Zerrin Özdil
2782350cookie-checkBu oyun kaçmaz: Generallerin 5 Çayı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.