Cambridge’den depremzedelere yardım etkinliği

Cambridge’de faaliyet gösteren Turkish Kurdish Speakers in Cambridge (TKSC) Cambridge’de depremzedelere yardım etkinliği düzenliyor.

TKSC’nin açıklaması şöyle:

Türkiye’de Maraş merkezli iki yıkıcı depremde resmi rakamlara göre şu ana kadar 50 bine yakın insanımız hayatını kaybetti. Kayıpların bu sayının çok üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Depremin büyük yıkım yarattığı 11 şehirde binaların çoğu yıkılmış durumda ya da oturulamayacak derecede hasarlı halde. Hayatta kalanlar ise başta barınma ve beslenme olmak üzere büyük zorluklarla karşı karşıya.

Kaybettiğimiz canlarımızın acısı yüreğimizde. Hayatta kalan insanlarımızın yaşadığı zorluklara karşı da derin bir empati duygusu içindeyiz. Cambridge’de faaliyet yürüten Turkish Kurdish Speakers in Cambridge (TKSC) ve Londra’da faaliyet yürüten TEB (Turkish Education Group) olarak bugüne kadar çeşitli biçimlerde deprem bölgesindeki halklarımızla dayanışma içinde olduk.

Bu iki kurum olarak dayanışma çabamızı yeni bir etkinlikle boyutlandıracağız. Cambridge’de St Giles Church, Castle Street, CB3 01Q adresinde 25 Mart akşamı saat 5 pm-11 pm’de gerçekleştireceğimiz dayanışma etkinliğinde 15 sanatçı gönüllü olarak sahne alacak. Ayrıca katılımcılar oluşturacakları standlarda evlerinde yapacakları yiyecekleri satışa sunacaklar. Elde edilecek tüm gelir deprem bölgesindeki insanlarımıza gönderilecek.

Herkesi bu etkinliğimize katılmaya ve yürüttüğümüz dayanışma çalışmalarına katkı sağlamaya çağırıyoruz.

2675710cookie-checkCambridge’den depremzedelere yardım etkinliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.