‘CHP İngiltere’ye Avukat Bora Balcı başkan

CHP İngiltere Dayanışma Grubu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Britanya’da yaşayan tüm Atatürkçü, demokratik solcu, sosyal demokrat ve sosyalistlerle birlikte CHP siyasetlerini Britanya’daki bütün Türkiye toplumuna ulaştırmayı hedefleyen CHP Britanya Dayanışma Grubu, 10.10.2010 Pazar günü Londra’da Genel Kurulunu topladı.

Son dönemde çalışmalarını koordinatörler İrfan Taştemur ve Ayşe İşeri ile sözcü Bora Balcı eliyle yürüten CHP Dayanışma Grubu, böylece CHP adına İngiltere ve Britanya’da kurumsallaşma yolunda yeni bir döneme girmiş oldu.

Divan Başkanlığını Enis Üner’in yaptığı Genel Kurulda, Londra CHP Dayanışma Grubu, adını CHP İngiltere Dayanışma Grubu olarak değiştirdi. Genel Kurulda söz alan tüm üyeler AKP iktidarına karşı tek ve gerçek demokratik ilerici muhalefet gücünü CHP’de gördüklerini belirttiler. Bu nedenle önümüzdeki seçimlerde CHP siyasetinin Londra ve Britanya genelinde bütün vatandaşlarımıza taşınması konusunda gönüllülük ilkeleri çercevesinde siyasal çalışmalar yapılması ve bu çalışmalar hakkında düzenli olarak CHP Genel Merkezinin bilgilendirilmesi ve Genel Merkezin önerilerinin alınmaya devam edilmesi kararlaştırıldı.
Genel Kurulda katılan üyelerle 30 kişilik bir Danışma Meclisi ve 7 kişilik bir yönetim oluşturuldu. Oluşturulan yönetim kurulu ve görev dağılımı şöyle:

Başkan Bora Balcı ( LLM, Barrister, Hukukçu, Avukat)
Başkan Yardımcısı Mehmet Topal (Emekli Öğretmen, TOBDER, sendikacı)
Sekreter Seniha Russell (Eğitmen)
Sayman Erol Başarık (İşadamı, İngiltere eski milletvekili adayı)
Yakup Acun (Eski Muhtar, CHP eski il delegesi)
Ünal Ezgü (Emlak ve finans uzmanı)
Nuransa Tepeli (Yüksek Lisans Öğrencisi)”

FOTOĞRAFLAR:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.