DEM Parti: Tüm muhalefeti gasp girişimine karşı mücadeleye davet ediyoruz

DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Hakkari Belediyesine kayyum atanmasına ilişkin konuştu.
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti ) Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına dair yapılan DEM MYK’sine dari genel merkezde basın toplantısı düzenledi.
Koçyiğit’in açıklamasından satırbaşları şöyle:
“Hakkari eş Başkanımız Mehmet Sıddık Akış sabah Van’da gözaltına alındı sonrasında da Hakkari Belediyemiz polisler tarafından ablukaya alındı. Seçilmiş belediye meclis üyelerimiz ve belediye çalışanlarının belediyeye girişine izin verilmezken vali yardımcısı belediyeye girerek eş başkanımızın görevden alındığını önce şifaen ifade etti. Sonrasında ise İçişleri Bakanlığı belediyemize kayyum atandığını ilan eden bir açıklama yaptı. Kayyum atanan belediye başkanımızı için uydurma gerekçeler sunarak aslında bu hukuksuz sürece bir hukuksal kılıf giydirmeye çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. Ülkede hukukun ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz ve verilen bütün kararların siyasi olduğunu, yargının siyasetin aparatı haline geldiğini sadece biz değil tüm Türkiye halkları hem de bütün dünya kamuoyu da bunu çok iyi biliyor.”
“Kürdün OHAL’i hiç bitmiyor. ‘Normalleşme’ ve ‘yumuşama’ safsataları almış başını gidiyor bu mudur normalleşme?”
“Belediyelere yönelik hukuksuzluk tüm demokrasi güçlerine, seçme seçilme özgürlüğüne yapılmıştır. Türkiye demokrasisine ve Türkiye halklarına bir tuzaktır, barikattır. Tüm muhalefeti bu gasp girişimine karşı mücadele etmeye davet ediyoruz”
“Hakkari’de demokratik protesto hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Demokrasiyi savunmak için belediyelerimiz önünde nöbet eylemleri başlatıyoruz” EVRENSEL
2782180cookie-checkDEM Parti: Tüm muhalefeti gasp girişimine karşı mücadeleye davet ediyoruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.