Diş fırçası ağzımda kırıldı, dava ediyorum

Beş yıl evvel Kanada’nın Vancouver kentindeki evinde sabahleyin kalkıp dişlerini ayna karşısında fırçalarken ¨Active Angle Brush¨ markası olan diş fırçası ağzında çıt diye kırılan Saliha Hanım, o günden beri ızdırap ve acı çektiğini iddia ederek, ¨ Bu kadarcık parayla geçiştirilecek şey değil ama olsun ben insaflıyım¨ biçiminde konuştu.

Saliha Alinur’un avukatları 2006 yılında açılan davayı hâlen sürdürüyor. Arap asıllı Kanadalı olan genç kadın dişlerini fırçalarken birden bire kırılan ve o yüzden plastik yüzeyi damağını kesip kanatan, sonra o kanayan yeri yüzünden bir süre yemek yiyemeyen biri olduğu için Colgate-Palmolive firmasını dava etti. Dava açmak için 20 bin Dolar civarında para harcadığını ilave eden Saliha Hanım, ¨Yüz bin Dolardan aşağı kurtarmaz, diş fırçası yüzünden içine düştüğüm bunalımı hesaba katmıyorum, neler çektim neler!¨ şeklinde üzüntüsünü dile getirdi.

Dava henüz sonuçlanmamış olduğundan dünyaca meşhur şirket Colgate’in avukatları da karşı atağa geçmeye hazırlandı. Bu arada Saliha Hanım, Kanada basınına fotoğraf verirken pırıl pırıl, inci gibi dişlerini gösterip poz çektirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 − seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.