Dinleyin paragözler, çocukların size söyleyecekleri var!

Yayınlanan iki albümle 100 bin çocuğa ulaşan Şubadap Çocuk ekibi “Bu daha başlangıç” diyor. Tüm hakları çocuklara ait olan albüm ücretsiz olarak dinleyiciyle buluşacak. Albümde, ‘Dinleyin Paragözler, Ölmez Ağaç, Çekirdeksiz Domates, Su, Sivrisinek, Irmaklar Özgür Aksın, Kurbağa Korosu ve Gökyüzü Kimin?’ gibi birbirinden güzel şarkılar yer alıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında süren yaşam alanlarına yönelik yıkımlara karşı direnenlere müzikleriyle destek veren Praksis müzik grubunun çocuklara yönelik çalışması olan Şubadap Çocuk projesinde, Praksis çalıyor, çocuklar ise söylüyor. Ülke genelinde yaylalarda, su gözelerinde, vadilerde, kentlerde kısacası yıkıma karşı direnişin olduğu her yerde destek konserleri veren Praksis, gittiği her yerde çocukların sesine müzikleriyle eşlik ediyor.

ŞUBADAP ÇOCUK’UN ÜÇÜNCÜ ALBÜMÜ NİSAN’DA YAYINLANACAK
Grubun projesi olan Şubadap Çocuk, ‘Çocuklar için Doğa ve Ekoloji Şarkıları’ albümünün üçüncüsü, ‘Gökyüzü Kimin?’ başlığını taşıyor. Praksis grubundan Serdar Türkmen, Nisan ayında yayınlanacak olan doğa ve ekoloji temalı albümde şarkıları Praksis’in çaldığını, çocukların ise söylediğini dile getirdi.

‘DİNLEYİN PARAGÖZLER, IRMAKLAR ÖZGÜR AKSIN, GÖKYÜZÜ KİMİN?’
Türkmen, ‘Dinleyin Paragözler, Ölmez Ağaç, Çekirdeksiz Domates, Su, Sivrisinek, Irmaklar Özgür Aksın, Kurbağa Korosu ve Gökyüzü Kimin?’ şarkılarından oluşan albümün, Şubadap Çocuk’un daha önce yayınladığı albümler gibi yine ücretsiz olacağını, tüm haklarının ise çocuklara ait olduğunu söyledi.

‘ŞARKILAR 100 BİN ÇOCUĞA ULAŞTI, BU DAHA BAŞLANGIÇ’
Şubadap Çocuk’un, toplumsal alanlarda çocuklarla müzik odaklı çalışmalar yapan bir ekip olduğunu anlatan Türkmen, şimdiye kadar ‘Bilmiş Çocuğun Şarkıları’ ve ‘Dino’nun Şarkıları’ adlarını taşıyan iki albüm yayınladıklarını belirterek, aynı zamanda bir çocuk şarkıları orkestrası da kurup, bu şarkıları yaygınlaştırdıklarını kaydediyor. Proje kapsamında yaklaşık 100 bin çocuğun Şubadap Çocuk’un şarkılarına eriştiğini dile getiren Türkmen, çocukların “Bu daha başlangıç” dediklerini aktarıyor.

MASRAFLAR HALKTAN, ŞARKILAR ÇOCUKLARDAN
Ücretsiz olarak dinleyiciyle buluşan albümlerin masraflarının, “halk sponsorluğu” çerçevesinde karşılandığını anlatan Türkmen, “Albümün masraflarını ortaklaştırmak için çağrı yapan Şubadap Çocuk, ‘maddi durumu uygun olan dostlarımız, albümün masraflarını ortaklaştırmak için, miktarı önemli olmaksızın maddi katkı yapabilirler’ duyurusuyla sürekli olarak andıkları ‘halk sponsorluğu’nu bir kez daha gerçekleştirmeye çalışıyorlar” diye konuştu.

Şubadap Çocuk’un daha önce yayınladığı albümlerde yer alan şarkılardan biri, ‘Bomba Yapan Bay Bilgin, Hiç Oyuncak Yaptın mı?’ adını taşıyor:
https://www.youtube.com/watch?v=_bweh_qB7eU&ebc=ANyPxKqTWwc5FoX_1ytHpzRagOmNFPdeEEEzo5KCGzj0niCYVaZVrMfSA2pVAIx9RdPRmTUJm6_6QuKI3I6yM0BlavZF6dm9PQ

Ön kapak

Şubadap konserrr

Şubadapcocuk.org

ekoo

EKOLOJİ

1580700cookie-checkDinleyin paragözler, çocukların size söyleyecekleri var!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 2 =