Dünya turizm borsası WTM başlıyor

6-9 Kasım 2006 tarihleri arasında 27’ncisi gerçekleşecek olan WTM uluslararası seyahat ve turizm fuarı, ITB Berlin Fuarından sonra dünyanın en büyük ikinci  turizm ihtisas fuarı sayılıyor. Dünyanın dört bir yanından alıcılarla satıcıların bir araya geldiği uluslararası bir fuar olan WTM 06 ve 07 Kasım 2006 tarihlerinde sadece Meridian Club üyeleri ile basın mensuplarına, 08 ve 09 Kasım 2006 tarihlerinde ise  Meridian Club üyelerinin  yanı sıra turizm profesyonelleri ve öğrencilere kapılarını açacak. Meridian Club, World Travel Market’te stand sahibi olan katılımcıların teklifi üzerine Fuar İdaresi tarafından davet edilen kişilerden oluşuyor. 


Turizm Borsası olarak da adlandırılan WTM’e 2005’de, 622’i ana stand sahibi, 5 bin 980’ü ise ortak katılımcı olmak üzere toplam 6602 kuruluş katıldı. Fuarda 202 ülke temsil edildi ve toplam ziyaretçi sayısı 28153’e ulaştı. Söz konusu ziyaretçilerin 17bin 900’ü katılımcı, 12bin 954’ü Meridian Club üyesi, 11bin 032’si turizm profesyoneli, 2 bin 727’si basın mensubu olarak açıklandı…


TÜRK TURİZMCİLERİ ATAKTA


Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliğimizce kiralanan  toplam 729 m2 alanda yaptırılacak stand ile temsil edilecek. Türkiye standında, bireysel katılımcı kuruluşlara tahsis edilen  üniteler ile Antalya, Muğla,  Kapadokya, Ege Bölgesi (İzmir, Çeşme, Kuşadası, Didim), İstanbul ve Çanakkale  destinasyonları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED),  Türk Hava Yolları ve  Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği üniteleri olmak üzere toplam 39 ayrı stand bulunacak. Destinasyon standlarında, ilgili bölgedeki turizm işletmelerinin oluşturdukları dernek/birlik temsilcileri görev alacak.


BAKAN KOÇ GELİYOR


Turizm Bakanı Atilla Koç’un da WTM’e katılarak Türkiye üst düzeyde temsil edilecek. Fuar alanını ilk gün ziyaret edecek olan Koç, saat 12’de basın mensuplarıyla Türkiye standında biraraya gelecek. Ayrıca Koç, akşam saat 7.30’da da Park Lane Sheraton Hotel’de akşam yemeği verecek…


KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Enver Öztürk ile beraberindeki yetkililer, Antalya turizm fuarından sonra Londra’daki WTM’ye de katılacak. Öztürk, özellikle İngiltere pazarının önemli pazarlar arasında yer alması nedeniyle fuar için ciddi bir hazırlık içinde olduklarını söyledi.


TANITIM ETKİNLİKLERİ


WTM sırasında, Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile WTM organizatörü Reed Exhibitons tarafından ortak düzenlenecek WISE UP! etkinliklerine 300 seyahat acentası çalışanı katılacak. Fuar Merkezinde çok sayıda Türkiye reklamı yer alacaktır. Fuar alanının(ExCel)  her iki ana giriş kapısında, Avrupa-Akdeniz giriş kapısında(N4)  ve her saatte 60 sn  Türkiye reklam filmlerinin gösterileceği dört dev ekranın etrafında Türkiye görselleri yer alacak. Fuar alanında  yer alan reklamlar bu yıl  aynı zamanda toplam 5 adet Türkiye tatilinin ödül olarak verileceği bir anket / yarışmanın tanıtımı / duyurusu amaçlı kullanılacak.


FOTOĞRAF: Bakan Atilla Koç geçen yıl da Londra WTM’de KKTC standını ziyareti sırasında…

796090cookie-checkDünya turizm borsası WTM başlıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.