Duayen sanatçı Ara Güler’e saygı gecesi

Duayen fotoğraf sanatçısı Ara Güler, dün İstanbul Üsküdar’da düzenlenen saygı gecesiyle onurlandırıldı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da törene katıldı. Kalın, Güler’in hikaye anlatan fotoğraflar çektiğini dile getirdi.
Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda konuşan Ara Güler, dünyada en mühim bilginin tarih olduğunu, çünkü ancak tarih ile geçmişin öğrenilebileceğini söyledi.

“HİKAYE ANLATAN FOTOĞRAFLAR”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise konuşmasında, “Ara Güler’in hikaye anlatan fotoğraflar çektiğine işaret ederek, “İstanbul’un hikayesini anlatıyor, Afrodisyas’ın, Dali’nin, Picasso’nun hikayesini anlatıyor. Bu, hakikaten bizim üzerinde çok kafa yormamız gereken bir şey. Çünkü biz hikayeleri, masalları olan bir coğrafyanın çocuklarıyız” ifadelerini kullandı.

“45 YIL ÇIRAKLIK” 

Foto muhabiri Coşkun Aral da, Güler’e 45 yıldır çıraklık yaptığını, fakat hala ona kalfa olamadığını dile getirdi

Ara Güler’in ayrıca tanınmayan birçok özelliğinin olduğuna dikkati çeken Aral, şunları anlattı: “Belgeselci olduğunu biliyor musunuz? Üstelik Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan önce milyonlarca kilometrekare Osmanlı’nın bugün 765 bin kilometrekareye inmesine yol açan Birinci Dünya Savaşı’nın sonucu değil, başlatıcısı olarak tanımlanan bir geminin, Yavuz’un hikayesini yapmıştır.”

2153900cookie-checkDuayen sanatçı Ara Güler’e saygı gecesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.