“Edmonton’da neler oluyor” mektubu

Enfield Belediyesi Lideri Nesil Çalışkan*, yayınladığı mesajda Edmonton’da son günlerde gündeme gelen bıçaklama olayını değerlendirdi. Çalışkan mektubu aynen şöyle:

“Değerli Enfield Sakinleri,

Geçtiğimiz günlerde Edmonton N18 bölgesindeki 5 ciddi bıçaklama olayı sonrasında sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Öncelikle mağdurların ve ailelerin üzüntüsü tüm kalbimle paylaşıyor, onlara en içten dileklerimi sunuyorum.

Bölgemiz sakinlerine karşı yapılan bu gelişigüzel ve sebepsiz saldırılar bizleri derinden sarsmıştır. Size Enfield Belediyesi adına güvence vermek ve bu olaylarda polis teşkilatını nasıl desteklediğimizi anlatmak istiyorum.

Bu tip olayların soruşturulması emniyet güçleri tarafından yürütülür. Bizim belediye olarak rolümüz emniyet güçlerine bu süreçte ihtiyaç duydukları her türlü desteği vermektir. Belediyemiz yetkilileri emniyet güçleri ile her gün temas halindeler. Ben de bölgemizden sorumlu polis şefi ile her an irtibat halindeyim.

Son günlerde Belediye olarak emniyet güçlerinin soruşturmaya yardımcı olabilecek her türlü taleplerine tüm alt birimlerimizle yanıt verdik. Belediye yetkililerimiz emniyet güçleri ile beraber toplumsal destek ve belediye sakinlerimize destek ve güvence vermek için çalıştı. Fakat biliyorum ki polis soruşturması devam ederken Enfield’ın her bölgesinde hala endişe duymaya devam eden sakinlerimiz var.

Bu olayların önüne geçmek için Londra’nın farklı bölgelerinden ek polis memurları bölgemize gönderildi. Resmi ve sivil polisler ile uzman ekipler şu anda Edmonton bölgesindeler. A Section 60 olarak bilinen ve polise daha geniş haklar veren arama yetkisi talep edildi ve bu yetki polis teşkilatına sağlandı.

Bu yıl belediyemiz sınırları içinde özellikle gençlerin de dahil olduğu birçok şiddet olayı yaşandı. Fakat, polis teşkilatının da doğruladığı gibi Edmonton bölgesinde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olaylar çete bağlantılı olaylar değil.

Saldırılarla ilgili tutuklamalar yapıldı ve soruşturmalar devam ediyor. Saldırılar 5 farklı suç mahallinde gerçekleşti. Bu, çok sayıda CCTV olarak bilinen kapalı devre kamera sistemi görüntülerinin ve delillerin toplanması ve incelenmesi anlamına geliyor. Emniyet yetkilileri en hızlı şekilde bu incelemenin tamamlanması için çalışıyor.

Biliyorum ki sizler için en önemlisi bölgemizde kendinizi güvende hissetmek ve böylece en kısa sürede hayatın olağan akışına dönenebilmek Emniyet güçleri sokağa çıkmama konusunda bir uyarıda bulunmadılar, ancak yine de dikkatli olmamız ve temkinli davranmamızı tavsiye ediyorlar. Bu süreçte, soruşturma ile ilgili, küçük bile olsa, bir bilginiz varsa lütfen 101’i arayarak emniyet güçlerine haber veriniz. Eğer kendinizi tehlike altında hissediyorsanız, hemen 999’u arayarak polis ile temasa geçiniz.

Saygılarımla”

___________

* [email protected]

2287010cookie-check“Edmonton’da neler oluyor” mektubu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.