Eğitimde “akıllı defter” dönemi

Törene, Bayrampaşa Kaymakamı Abdülkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Bayrampaşa İlçe Milli eğitim Müdürü B. Servet Bakırcı, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Halil Dinler, Ak Parti İlçe başkanı Cemil Yıldız, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Küskü, Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı Bekir Önder, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir izleyici kitlesi katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, katıldığı toplantının uzaması nedeniyle programa katılamadı.

Programda protokol konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, akıllı defteri tanıtan bir sunum yaptı. Sunumda, akıllı defterin kullanım özellikleri, yer tutmaması, öğrenmeyle ilgili kolaylıklarını anlatan Bürge, tüm ülkede öğrencilerin böyle kolaylıklara ulaşması için herkesin elinden gelen çalışmayı yapması gerektiğini belirtti. Eğitim hayatımızın ayrılmaz parçası olduğunu ve cahillikle savaşmanın önemini vurgulayan Bürge, bilenlerle bilmeyenleri ayırt etmek için çalışmak gerektiğini ifade etti.

Sunum sonrası Mobil İlköğretim Okulu öğrencileri kolbastı ile misafirleri eğlendirdi. Daha sonra dağıtılan akıllı defterlerine kavuşan öğrencilerin gözlerindeki sevinç görülmeye değerdi.

Akıllı Defter

Özellikle okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin derste daha kolay anlayabilmeleri, yazma ve silme işlemlerinde zaman kaybını azaltmaları ve böylece öğrenme sürecini ve kalitesini artıracak olan Akıllı Defter, öğretmenlerinde işlerini kolaylaştıracak.

Akıllı Defter içinde yazma tekniklerinden çarpım tablosuna, Türkiye haritasından mıknatıslı Satranç takımına kadar ilköğretim birinci sınıfında bir öğrenciye lazım olabilecek her tür aktivite bulunuyor. 16 sayfa olan defterin yazı bölümü 4 sayfadan oluşmasına rağmen tüm yazma işlemlerini ve yazma reflekslerinin gelişimini sürdürebilecek kalitede olan akıllı defter aynı zamanda görsel tasarımıyla matematiğin de öğrencilere sevdirilmesini amaçlıyor. Defterin sonunda, satranç oynama teknikleri çizgi karakterlerle eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. Defterin arka iç kapağında ise mıknatıslı bir satranç seti bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.