Elazığ’da 4,9 büyüklüğünde deprem

AFAD, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 10.02’de 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin derinliği 7 kilometre olarak açıklandı. İki artçı depremin meydana geldiğin belirtildi. Elazığ Valisi Kaldırım, depremde can kaybı olmadığını söyledi. Kentte okullar tatil edildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 10.02’de merkez üssü Sivrice olan 4,9 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

2 ARTÇI DEPREM

4,9 büyüklüğündeki depremin ardından 3,5 ve 3,8 iki artçı deprem daha meydana geldi. Depremlerin merkez üssüne en yakın köyün Taşlıyayla olduğu belirtildi.

ELAZIĞ VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sivrice ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depreme ilişkin, “Can kaybı ve herhangi olumsuz durum yok. AFAD ve Kızılay ekipleri köylere sevk edildi. Gelişmeleri takip ediyoruz.” dedi.

Vali Kaldırım, depremde can kaybı olmadığını söyledi.

İlçe merkezinde olumsuzluk yaşanmadığını dile getiren Kaldırım, “Can kaybı ve herhangi olumsuz durum yok. AFAD, Kızılay, 112 Acil Servis ve jandarma ekipleri köylere sevk edildi.” dedi.

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından okullar bugün tatil edildi. Elazığ’da meydana gelen depremin ardından okullar bugün tatil edildi.
Bu kapsamda koordinasyon kurulunda gelişmeleri takip ettiklerini bildiren Kaldırım, vatandaşlardan paniğe kapılmamalarını ancak tedbirli olmalarını beklediklerini kaydetti.

Öte yandan, ilçede bazı okullarda öğrenciler okulun bahçesine çıkarıldı.

İÇİŞLERİ: BİR BİNA YIKILDI

İçişleri Bakanlığı, “Meydana gelen depremde herhangi bir can kaybı yaşanmamış, boş bir binada yıkım meydana gelmiştir.” açıklamasını yaptı.

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

Deprem, Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa’da da hissedildi.Sarsıntı nedeniyle Malatya’da bazı vatandaşlar, bulundukları yerlerden sokak ve meydanlara çıktı.

Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa’daki yetkililerden alınan bilgiye göre, bölgede depremden kaynaklı herhangi olumsuz durum yaşanmadı.

2370180cookie-checkElazığ’da 4,9 büyüklüğünde deprem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.