Eğlenirken yardım ettiler

Londra’da beş ay önce kurulan Vatan Kültürel Türk Müziği Korosunun düzenlediği “Bahar” balosunda, şarkılar Kuzey Kıbrıs’taki kanser hastaları için söylendi. Koronun kurucusu Türkan Nalbantoğlu, balonun tüm gelirinin adadaki kanser hastalarına bağışlanacağını açıklarken, Kuzey Kıbrıs’tan gece için özel gelen sanatçı Bahar Gökhan şarkıları ile herkesi büyüledi.

Şef Naci Göçen ve orkestrası yönetimindeki koronun konseri ise herkese nostalji yaşattı. Londra’nın en seçkin restoranlarından West End’deki Efes-2’de düzenlenen yardım balosuna, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, eşi İhsan Tuncalı, Kültür ve Eğitim Ataşesi Hasan Sarper Kortay ile tanınmış işadamları, avukat, bankacı, sivil toplum örgütleri başkan ve yöneticilerinden oluşan 200’e yakın konuk katıldı. Beş ay önce Vatan Catering’in sahibi Tuncel Nalbantoğlu’nun girişimiyle eşi Türkan Nalbantoğlu tarafından kurulan Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, ilk etkinliğini Kuzey Kıbrıs’taki kanser hastaları yararına düzenledi. Gecede söz alan KKTC Temsilcisi Oya Tuncalı, koroyu kutlayarak, çalışmalarına destek vereceklerini belirtti, sanatın her zaman el üstünde tutulması gerektiğini söyledi.

“Türkan Nalbantoğlu, Aygen Gözde, Aysel Slade, Ayşe Topçu,Belgin Ahmet, Eliz Mustafa, Kezban Öztümer, Merih Katı, Merin Salih, Neşe Derviş, Sülün Genç, Tangül Ovalı, Nurten Arif”ten kurulu koro programına, Naci Göçen şefliğindeki orkestranın çaldığı fasılla başladı.. Eski ve yeni parçalardan oluşan repertuarı seslendiren koro, bir saatlik konser verdi.

Koro başkanı Türkan Nalbantoğlu, 5 ay önce kurdukları müzik gurubunun Bickley Manor Hotel’inin kullanılmayan spor salonunu kiraladığını , tamir edildikten sonra provalarına burada devam edeceklerini belirterek, gecenin gelirini Kanser Hastalarına Yardım Derneğine bağışladıklarını açıkladı. Geceye Kıbrıs’tan gelerek katılan Kanser Hastalarında Yardım Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, kendisinin de bir kanser hastasi olduğunu ve 20 yıl önce bir yardım gecesiyleLondralı soydaşlarının kendisine en büyük yardım elini uzattığını söyledi. İyileştikten sonra kurduğu dernekle Kuzey Kıbrıs’ta 7 binden fazla kanser hastasına yardım eli uzattıklarını söyleyen Kocaismail, geceyi düzenleyen ve katılanlara ayrı ayrı teşekkür etti. Dernek başkanı daha sonra sahneye, derneklerinin yardım meleği olan ve kendisi de aynı hastalıktan tedavi olan sanatçı Bahar Gökhan’ı davet etti..

Güçlü sesi, kuvvetli yorumuyla sahneye gelen Bahar Gökhan, Naci Göçen orkestrası eşliğinde Türk müziğinin sevilen eserlerini seslendirdi. Konukları coşturan sanatçı, programına “ Çile Bülbülüm Çile” şarkısıyla noktayı koyarken, Efes-2’de inliyordu.

Zengin ikramiye çekilişi ile sona eren gece sonunda 2 bin sterlinin, Kanser Hastalarına Yardım Derneğine bağışlandığı açıklandı.

FOTOĞRAF: KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ve koronun kurucusu Türkan Nalbantoğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.