En uzun corona virüs vakası İngiltere’de

İngiltere’de bir hastanın 16 aydan fazla bir süre corona virüs ile mücadele ettiği ortaya çıktı. Doktorlar, söz konusu kişinin 505 gün ile kaydedilen en uzun corona virüs vakası olduğunu söyledi.

İsmi açıklanmayan hastanın 2020 yılının başlarında Covid-19’a yakalandığı, daha sonra 16 aydan fazla bir süre virüs ile mücadele ederek hayatını kaybettiği belirtildi.

505 gün boyunca yapılan 50 testin tamamının pozitif çıktığını belirten doktorlar ise, söz konusu kişinin kayıtlara geçen en uzun corona virüs vakası olduğuna inandıklarını söyledi.

King’s College London ve Londra Guy’s and St Thomas Hastanesi’ndeki doktorlar yaptıkları açıklamada, söz konusu hastanın bağışıklık sisteminin tamamen çöktüğünü belirtirken, yapılan analizlerde hastada kalıcı enfeksiyon meydana geldiğini aktardı.

Yaşanan durumun uzun Covid’den farklı olduğunu aktaran Dr. Luke Blagdon Snell, durumu Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi’nde anlatacağını söyledi.

Snell, “Hastaya yapılan sürüntü testlerinin her biri, her defasında pozitif çıktı. Hastanın testi hiçbir zaman negatif çıkmadı. Bu durumun sürekli bir enfeksiyon olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

FOTOĞRAF: Arşivden

2600480cookie-checkEn uzun corona virüs vakası İngiltere’de

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.