“Erbakan yine başardı”

Numan Kurtulmuş sonrası yeni liderini arayan Saadet Partisi Ankara’da düzenlediği kongre ile yeni liderini belirledi.

Delegelerin isteği ile seçime tek aday olarak giren Erbakan, 684 oyla genel başkan seçildi.

Böylece Erbakan 84 yaşında siyaset sahnesine aktif bir şekilde tekrar geri dönmüş oldu. Bu Erbakan’ın 4 ayrı partide 5. genel başkanlığı oldu. Erbakan genel başkan seçilmesinin ardından göz yaşlarını tutamadı.

Erbakan’ın çocukları Fatih ve Elif de parti yönetimine seçildi.

KÜRSÜYE ASANSÖRLE ÇIKTI

Erbakan daha önce parti liderliğine aday olmayacağını açıklamıştı, ancak Divan Başkanı Yasin Hatipoğlu delegelerin isteği ile Necmettin Erbakan’ın aday gösterildiğini açıkladı.

Delegelerce aday gösterilen Milli Görüş lideri, kongre kürsüsüne kendisi için özel yapılan asansörle çıkarıldı.

SAMAN DOLU KUŞ İLE GERÇEK KUŞ BİR OLUR MU?

Erbakan seçilmesinden önce salonda yaptığı konuşmada ise AK Parti’ye yüklendi. Erbakan, Başbakan Erdoğan’dan bahsederken ismi ‘Tayyip’i kullandı.

Erbakan konuşmasında şunları kaydetti:

”Son günlerde yaşadığımız olaylar Allah’ın bir lütfudur, birilerini kolundan tutup çıkartmak veballi bir olaydır. Biz kimseye karışmadan herkes kendi yerini almıştır.

AKP nedir, Saadet Partisi nedir onu anlatacağız, bu zihniyet daha önce Demirel’i getirdi onu kullandı. Daha sonra bizim evladımız Özal’ı getirdi. Ardından Tayyip’i getirdi, aslı varken diğerlerini getiriyor. Hiç saman dolu kuş ile gerçek kuş bir olabilir mi? Saman dolu kuşlarla bunları kandırıyorlar. Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz, oku sandıktan çıkardık, dokuz ay sonra yapılacak seçimlerde kendimizi anlatacağız ve iktidar olacağız.”

BİZDE VAZİFE İSTENMEZ VERİLİR
Erbakan teşekkür konuşmasında ise şunları kaydetti:

“Kendi partimize kavuştuk elhamdülillah. Hepiniz merak ediyordunuz, acaba genel başkan meselesi ne olacak… Görüyorum ki huzur içindesiniz. Bizde vazife istenmez verilir.

“ŞUURLANDIK, ÇELİKLEŞTİK”
Öte yandan kongrenin yapıldığı Atatürk Spor Salonu’nda asılan pankartlar ve seçilen sloganlar partinin geçirdiği çalkantılı sürece işaret ediyor.

Partide yaşanan sancılı dönemin ardından hazırlanan slogan da dikkat çekici. Saadet Partililerin seçtiği slogan “Şuurlandık, çelikleştik, geliyoruz” oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.