Erdoğan ulusa seslendi

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan, ”Ulusa Sesleniş” programında yaptığı konuşmada, kamuoyunda gündeme gelen ve çeşitli tartışmalara konu olan Sosyal Güvenlik Yasası ile ilgili bazı konulara da değinmek istediğini bildirdi.


Erdoğan, “Bizim amacımız Türkiye’nin şartları, sosyal güvenlik alanında dünyada geçerli örnekler ve ekonomimizin gerçekleriyle uyumlu bir Sosyal Güvenlik Yasası tesis etmektir” dedi.


Başbakan Erdoğan’ın “Ulusa Sesleniş” konuşmasında öne çıkan bazı ifadeler şöyle:


* “Açık ve net olarak ifade ediyorum ki ne çalışanlarımızın, ne emeklilerimizin durumlarında asla bir geriye gidiş olmayacaktır”
* “Aslında bu yasayla biz çalışanlarımıza ve sosyal güvencesi olmayan insanlarımıza pek çok başlıkta yeni kazanımlar getiriyoruz”
* “Bizim, çalışanlarımızı çok daha iyi standartlara ulaştırmak dışında bir hedefimiz yoktur, olamaz”
* “Bu yasa Türkiye’nin menfaatleri gözetilerek hazırlanmıştır. Dolayısıyla milletimizin de yararına sonuçlar getirecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın”
* “Yaşam biçimlerimiz, etnik kökenlerimiz, inanç ya da mezheplerimiz farklı olabilir. Bu farklılıklarımız bizi zayıflatmak yerine aslında güçlendiren bir zenginlik kaynağıdır”
* “Yeter ki biz bu şuura sahip olalım. Tekrar söylüyorum; hiçbir farklılığımız, ortak hedefler etrafında kenetlenmemize, Cumhuriyetimizin nitelikleri ve milletimizin değerlerinde buluşup birleşmemize engel değildir, olamaz, olmamalıdır”
* “Çanakkale ruhu, İstiklal ruhu dediğimiz bu duygu birliğini hep diri tutalım, kaybetmeyelim, bize kaybettirmelerine de izin vermeyelim”
* ”Ayrıştırıcı değil birleştirici olmaya gayret ettik, demokrasi içinde her insanımızın hakkını hukukunu korumanın mücadelesini verdik”
* ”Milletimizden uzak olmadık, insanlarımızın beklentilerine yabancı kalmadık, ülkemizin sıkıntılarına gözlerimizi kapatmadık”
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.