Erdoğan ‘enflasyona ezdirmeyeceğiz’ dedi, zamlar peş peşe geldi

Türkiye’de yaşanan enflasyon ve kur krizi zamları tetiklemeye devam ederken, kırmız et ve şekere bu sabah zam yapıldı. Daha önce de TMO, ekmeklik buğday fiyatını yüzde 22 zam yapmıştı.

Dolar kurundaki hareketlilik ve yıllık enflasyonun yüzde 54,44 bulması gıda fiyatlarında en büyük endişe kaynağı olmaya devam etti.

Yaşanan gelişmeler sonrası bu sabah kırmızı ete yüzde 10 zam yapılırken, geçen günlerde kırmızı et fiyatlarına yüzde 48 zam daha yapılmıştı.

ŞEKERE DE ZAM
Et fiyatlarına yapılan zamdan sonra Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker), şekerin kilogram fiyatını 5,96 liradan 7,80 liraya yükselttiğini bildirdi.

Türkşeker’in internet sitesinden yayımlanan duyuruda, ‘zam’ kelimesinin yerine ‘güncelleme’ denmesi ise dikkat çekti.

EKMEKLİK BUĞDAY FİYATLARINA DA ZAM
Zam yağmuru dinmezken Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından dün yapılan açıklamada, ekmeklik buğday fiyatına yüzde 22 zam yapıldığı bildirildi.

Yapılan zammın ekmek fiyatlarına da yansıması bekleniyor. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan’da fiyat artışı olmayacağını zammın bayramdan sonra yansıtılabileceğini söyledi.

ERDOĞAN, ‘ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ’ DEMİŞTİ
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Vatandaşımızı çok daha rahatlatabilmek için her türlü gayreti uyguladık, her türlü indirimi uyguladık. Uygulamaya da devam ediyoruz. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz” demişti.

2595240cookie-checkErdoğan ‘enflasyona ezdirmeyeceğiz’ dedi, zamlar peş peşe geldi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.