Erdoğan’ın (!) müjdesi: Memur ve emekli maaşına % 25 zam

Erdoğan, memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerin maaş zammını yüzde 25 olarak duyurdu; buna “Müjde” dedi.
Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum” açıklamasını yaptı.

Erdoğan, Ankara’da düzenlenen “Sözleşmeliye Kadro Şöleni” isimli programda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BUNA “MÜJDE” DEDİ
“Hedefimiz bu yıl enflasyonun üzerindeki köpüğü tamamen alıp önümüzdeki yıldan itibaren meseleyi ülkemizin güdeminden tamemen çıkarmaktır.

Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlileri ve emeklilerinin ocak ayından itibaren geçerli yılın ilk yarısını kapsayan maaş artış oranı, yüzde 16,48 olarak uygulanacaktır. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran 15,4 olarak ortaya çıkmıştır. Buradan sizlere ve tüm milletime memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum.”

SÖZLEŞMELİ PERSONEL DÜZENLEMESİ
“Yaklaşık 500 bin sözleşmeli personelimizin kadro beklentilerine cevap verdik. Artık bu personellerimiz de sözleşmelerinin yenilenmemesi ihtimaliyle karşılaşmayacak. Kademe ve derece ilerleme hakkına sahip olacak. Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına girebilecek. Eş durumu mazereti için diğer eşin de kamu personeli olması şartı aranmayacak. İsteğe bağlı yer değişikliği talebi iderenin tasarrufuna bırakılmayacak. Kullanılmayan izinleri bir sonraki yıla aktarabilecekler. Ücretsiz izne ayrılma hakları da bulunacak. Yani kadrolu meslektaşları hangi hak ve imkanlardan istifade edi

2658550cookie-checkErdoğan’ın (!) müjdesi: Memur ve emekli maaşına % 25 zam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.