Erdoğan’ın sağlık sorunlarını saraydaki kaynak doğruladı: ‘Yerine düşündüğü isim…’

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, Erdoğan’ın sağlık sorunlarını sarayda önemli bir pozisyonda görevli olan kaynağına sorduğunu ve kısmen doğrulattığını açıkladı.

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, Erdoğan’ın sağlık sorunlarını sarayda önemli bir pozisyonda görevli olan kaynağına sorduğunu ve kısmen doğrulattığını açıkladı.

Takan’ın aklındaki adayla ilgili bilgiler de veren Takan’ın bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

Abdullah Gül cephesinin sözcüsü Fehmi Koru’nun “Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı Binali Yıldırım” iddiasını sarayda çok önemli bir pozisyonda bulunan kaynağıma sordum. Kahkahalar atarak söze başladı” sen buna inandın mı?.. Tamam, Binali bey, beyefendi için çok değerlidir. Ama İstanbul seçimlerinde yenilmiş Binali Yıldırım’ı Cumhurbaşkanı adayı yapacak kadar Tayyip Erdoğan’ın deneyimsiz olduğunu mu düşünüyorsun” dedi. Saray, Erdoğan Bayraktar ve benzer isimlerden gelen açıklamalarında Abdullah Gül cephesinden tetiklendiğine inanıyor.

Saray kaynağım, Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumu hakkında kulağıma gelen bazı bilgileri kısmen doğruladı ve Erdoğan adaylıktan sadece bu yüzden vazgeçebileceğini belirtti. Eğer böyle bir durum söz konusu olursa, Tayyip Erdoğan’ın yerine önereceği ismin, Abdullah Gül veya Binali Yıldırım olmayacağının altını kesin ifadelerle çizdi. Peki, Erdoğan’ın adayı kim olur soruma ise şu ilginç yanıtı verdi;

“Hem İngiltere hem Amerika’nın sıcak bakabileceği bir isim… Hem Yahudi’nin hem Hristiyan’ın hem de Müslüman’ın seveceği bir isim… Şimdiye kadar toplumun hiç duymadığı bir isim… İsmi duyurulduğunda herkesin’ ya demek böyle biri varmış’ diye peşinden koşacağı bir isim.”

Israrlı sorularıma “zamanı gelince öğrenirsin” diye yanıt verdi. Telefonu kapattığımda kendi kendime “AKP kuruluş ayarlarına” dönüyor dedim!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.