Ergenekon'a 24 gözaltı

Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara’nın yanı sıra İstanbul’da da operasyon yapıldığı bildirildi. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olduğu bildirilen 17 kişinin de İstanbul’da gözaltına alındığı öne sürüldü.


Son Ergenekon operasyonu çerçevesinde gözaltıların Ankara ile birlikte 24 olduğu sanılıyor. Ajanslara göre polis, bazı ADD şubelerine operasyon yaptı. Kadıköy ADD Şubesi'ne saat 07.00 sularında gelen polis aramaya başladı.


TANINMIŞ İSİMLER GÖZALTINDA


Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, sabah saatlerinde askeri lojmanlarda gözaltına alındı. Eski Jandarma Genel Komutanı da olan Eruygur, Cumhuriyet mitinglerinin düzenlenmesin de etkin rol oynamıştı. Gözaltıların Ergenekon soruşturması kapsamında gerçekleştirildiği belirtiliyor.
 
Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün gözaltına alındı. Son olarak da Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi’nin de gözaltına alındığı öğrenildi.


BAŞSAVCI'NIN HABERİ YOK 
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Ergin, “Gözaltılardan haberim yok. Başsavcılığın talimatı ile gözaltılar yapıldı deniyor. Benim bilgim yok” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.