EYT’liler seslerini duyurmak için Maltepe’de

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu’nun çağrısı ile binlerce EYT’li seslerini duyurmak için Maltepe’de miting düzenliyor.

Prim gün sayısını doldurup, yaşı doldurmayı bekleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), bugün Maltepe Etkinlik Alanı’nda miting için buluştu. Yıllar önce yapılan düzenlemeyle emeklilikleri için yaş sınırına takılan emekçiler, yoğun bir katılım ile miting alanını tıklım tıklım doldurdu. EYT’liler seslerini duyurmak için yurdun dört bir yanından İstanbul’a geldi.

GÖNÜL BORAN: TEK YÜREK OLDUK
EYT Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran, Twitter hesabından EYT’lilerin Maltepe’de toplantığını bildirdi. Gönül Boran, Maltepe’de tek yürek olduklarını ifade ederek şu paylaşımı yaptı:

“#EytHakkıİçinMaltepede

Emeğinin karşılığı olanla hep yetinen; hak ettiğinden bir kuruş fazlasında gözü olmayanlarla, hak meydanında bir aradayız.

Yorgunuz ama gururluyuz. Emeğimizin hakkı kutsalımızdır. Bu hak için Maltepe’de tek yürek olduk.”

CHP’Lİ BARUT: MİLYONLAR İÇİN MEYDANLARDAYIZ
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, EYT’lilerin hak mücadelesine destek vermek için miting alanına geldi. Barut, Twitter hesabından EYT Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran ile miting alanından fotoğraf paylaştı. Barut, paylaşımına şu notu düştü:

“Emek ve alınterinin değeri için, hakları gaspedilen milyonlar için, EYT’liler haklarını alana kadar bizde meydanlardayız. Bugün İstanbul Maltepe’de, yarın her yerde olacağız.”

YOĞUN KATILIM
Maltepe’de saat 12.00’de başlayan mitingden fotoğraflar gelmeye başladı. #EytHakkıİçinMaltepede hastagi Twitter’dan miting alanını paylaşan EYT’liler seslerini sosyal medyada da duyurmaya devam ediyor.

2606540cookie-checkEYT’liler seslerini duyurmak için Maltepe’de

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.