“Fahrettin Koca üç maymunu oynuyor”

Onlarca sağlık çalışanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TTB, SES, TDB ve AHEF gibi sağlık meslek örgütlerinin görüşme talepleri karşısında aylardır üç maymunu oynuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 salgını nedeniyle Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Türk Dişhekimleri Birliği gibi onlarca sağlık meslek örgütünün randevu ve görüşme taleplerini aylardır yanıtsız bırakıyor.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Sağlık meslek örgütleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile son olarak ilk vakanın açıkladığı 11 Mart tarihinden bir gün sonra görüştü. Bu tarihten sonraki tüm görüşme talepleri ise yanıtsız kaldı.

BİR KEZ, O DA TELEFONLA
TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman, 12 Mart tarihindeki görüşmeden sonra geçen Nisan ayında Koca’ya bir defa mesaj attığını ve bunun üzerine telefonla görüştüklerini anımsattı. Bu tarihten sonra üç kez görüşme talebinde bulunduklarını ancak yanıt alamadıklarını bildiren Adıyaman, “Görüşme taleplerimize yanıt verilmediği için tek çare olarak Koca’ya 6-7 defa mektup yazarak yapıcı eleştirilerimizi ilettik ve bu mektupları da kamuoyuyla paylaştık ama bu mektuplarımıza da bir yanıt verilmedi” dedi.

ÜÇ DEFA RANDEVU TALEP ETTİK
SES Genel Sekreteri Pınar İçel de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile en sonra 12 Mart’ta görüştüklerini belirterek, “En sonuncusu dün olmak Sağlık Bakanı Koca’dan üç defa randevu talep ettik ama olumlu veya olumsuz bir dönüş olmadı. Ayrıca üç defa da mektup gönderdik ama bunlara da bir yanıt alamadık” diye konuştu.

YAZILI RANDEVU TALEBİMİZ YANITLANMADI
Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Atilla Stephan Ataç da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya 12 Mart tarihinden sonra ulaşamadıklarını ifade ederek, “Bu görüşmeden sonra Sağlık Bakanlığı’nın daire başkanları ve müdürleri ile görüştük ama Koca’ya ulaşamadık. Mart ayında iki defa yazılı olarak randevu talep ettik ama bir dönüş yapılmadı. Aynı şekilde Hazine ve Maliye Bakanlığı da randevu taleplerimize yanıt vermedi” ifadelerini kullandı.

“Sağlık Bakanımızla federasyon olarak uzun süredir görüşemiyoruz” diyen Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF ) Başkanı Özlem Sezen ise “Gerek yazılı, gerek telefonla arayarak Sağlık Bakanımızla görüşme talebinde bulunduk. Hatta en son sosyal medya üzerinden bir görüşme talebinde bulunduk. Henüz görüşemedik. Bakanımızın yoğun olduğu, bize bilgi verileceği şeklinde dönüşler alıyoruz” diye konuştu.

***

SADECE YANDAŞ SENDİKALAR ULAŞABİLİYOR
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Memur-Sen’e bağlı Sağlık- Sen ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile düzenli olarak görüştüklerini açıkladı. Sendikadan yapılan açıklamada, “Biz Sağlık-Sen olarak Sağlık Bakanı ile pandemi süreci ile ilgili sık sık görüşmeler yapıyor ve yaptığımız görüşmeleri sitemizde yayımlıyoruz” denildi.

MHP’ye yakınlığıyla bilinen Kamu- Sen’e bağlı Türk Sağlık- Sen de 9 Temmuz Sağlık Bakanı Koca ile görüştü.

2447170cookie-check“Fahrettin Koca üç maymunu oynuyor”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.