Fehmi Koru da kendi senaryosunu yazdı

Gazeteci Fehmi Koru, 14 Mayıs 2023’te yapılması planlanan seçimlerle ilgili olarak ortalıkta birçok senaryonun dolaştığını belirterek ‘kendi senaryosunu’ kaleme aldı. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına aday olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıkıyor.
Gazeteci Fehmi Koru, 14 Mayıs 2023’te yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine dair ‘kendi senaryosunu’ paylaştı.
CHP, İYİ PartiSaadet PartisiDemokrat PartiGelecek Partisi ve DEVA Partisi‘nden oluşan altılı masanın adayıyla ilgili sürpriz beklediğini dile getiren Koru, “Ancak görüntüye bakılırsa ve özellikle pazarlık senaryosu doğruysa, seçilebilirliğinden kuşku duyulduğu için ittifak içerisinde de itirazla karşılaştığı halde, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olursa pek şaşırmayacağım” dedi; ardından şunları kaydetti:
‘Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı, Meral Akşener tek cumhurbaşkanı yardımcısı’ olarak seçime gidebilir Millet İttifakı.
CHP’nin, cumhurbaşkanlığının Kılıçdaroğlu’nun hakkı olduğu iddiasından bu aşamada vazgeçmesi zor görünüyor.
Tayyip Erdoğan gibi konuşuyor, onun gibi davranıyor. Tayyip Erdoğan olmayan ancak seçimi kazanırsa onun yerini doldurabilecek biri gibi…
Kendisinin davetiyle bulunduğum bir-iki ortamda ve ilki TRT’de Derya Sazak, Prof. Fuat Keyman ve Prof. Mustafa Erdoğan ile birlikte yaptığımız televizyon programı ile sonradan Habertürk ekranlarında yayınlanan iki programda tanıma fırsatı bulduğum siyasetçiden çok farklı bir profil çiziyor müstakbel cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu.
Özgüveni zaten vardı ama ekstra güçlü hale gelmiş durumda. Nezaketin yerini saldırganlığa varan bir ataklık almış görünüyor. Müthiş iddialı. Hesap sormaktan söz ederken acımasız davranacağı izlenimi vermekten de çekinmiyor.
AK Parti lideri de olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçimde karşısında görmek istediği rakip oydu; ancak o bile kendini adaylığa hazırlamış Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu yeni versiyonuna şaşırmış bir görüntü veriyor.
‘İLGİNÇ BİR ÜÇ AY GEÇİRECEĞİZ DEMEKTİR’
Sürpriz yaşanmaz ve Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı adına cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilirse, önünde anayasal engel bulunmasına rağmen Tayyip Erdoğan da üçüncü kez aday olarak seçime katılırsa, ilginç bir üç ay geçireceğiz demektir.
Bu yazımda doğru mu yanlış mı olduğu önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak bir senaryo okudunuz.
Duyurduğum senaryoya göre, Millet İttifakı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı ilan ediyor. Millet İttifakı Cumhurbaşkanının tek yardımcısı olacağını da açıklanıyor. İttifakın diğer liderlerinin de istişare ve uzlaşma amaçlı bir üst kurulun milletvekili sıfatı da bulunan üyeleri olmaları öngörülüyor. (…)”
Yazının tamamı.
2665150cookie-checkFehmi Koru da kendi senaryosunu yazdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.