Ferhat Çelik, Aydın Keser ve Barış Terkoğlu cezaevinden çıktı

Yargılandıkları MİT Davası’nda tahliye olan 3 gazeteci Silivri Cezaevi’nden çıktı.

Libya’da yaşamını yitiren MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin haberleri nedeniyle 6’sı tutuklu 8 gazetecinin yargılandığı İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava duruşmasında adli kontrol şartı ile tahliyelerine karar verilen Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, gazetenin Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser ile Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, cezaevinden çıktı.

Silivri Cezaevi Yerleşkesi’nde tutuklu bulunan gazeteciler, jandarmalar tarafından getirildikleri cezaevine 4 kilometre uzaklıkta bulunan Karbey Tesisleri’nde serbest bırakıldı.

Gazetecileri burada milletvekilleri, aileleri ve çalışma arkadaşları karşıladı.

ÇELİK: GAZETECİLİĞİN ONURUNU SAVUNDUK

Serbest kalan gazeteciler burada yakınları ve arkadaşları ile sarılıp, hasret giderdikten sonra kısa bir açıklama yaptı. Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, yaptığı açıklamada 4 aydır gazeteciliğin onurunu savunduklarını söyledi. Bu süre zarfında seslerini duyurmakta zorlandıklarını ifade eden Çelik, davanın siyasi saikler ile açıldığını dile getirdi. Çelik, “Gazetecilik yapmaya devam edeceğiz. Başımız dik mücadelemize devam edeceğiz. Bu süreçte bize güçlü destek verildi. Destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Gazetenin Sorumlu Yazıişleri Müdürü Aydın Keser ise, dava süresince kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

TERKOĞLU: İÇİM BURUK

Odatv Haber Müdür Barış Terkoğlu da, verilen tahliye kararını buruk karşıladığını dile getirdi. Hala 3 gazetecinin cezaevinde olduğunu söyleyen Terkoğlu, onlarında bir an önce serbest kalmaları gerektiğini belirtti. Dava süresi boyunca destek veren herkese teşekkür eden Terkoğlu, gazeteciliğe devam mesajı verdi.

Gazeteciler daha sonra yakınları ile birlikte bölgeden ayrıldı. (İstanbul Evrensel)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.