Fransa’da polisler yine izinsiz gösteri

Fransa’da çalışma koşullarını protesto eden polisler, akşam saatlerinde yine izinsiz protesto gösterisi düzenledi.
 • Fransa’da çalışma koşullarını protesto eden polisler, akşam saatlerinde yine izinsiz protesto gösterisi düzenledi. 
  Pazartesi gününden bu yana üçüncü kez gösteri yapan polisler, bu kez başkentte büyük gösterilere ev sahipliği yapan Cumhuriyet
  Meydanı’nda toplandı. Gösteriye yaklaşık 200 polis katıldı. 
  Çoğu sivil giysileriyle gösteriye gelen polisler, genelde gizli operasyonlarda kullanılan ve üzerinde ‘polis’ yazan pazu bandı taktı. 
  Fransız polisi, ilk olarak pazartesi akşamı Champs-Elysees Meydanı’nı yaklaşık 400 polis aracıyla kapatarak çalışma şartlarını protesto etmişti. Emniyet Genel Müdürlüğünün bu gösteriyle ilgili olarak soruşturma başlatmasının ardından bir grup polis, salı günü bu kez Evry banliyösünde bir protesto eylemi düzenlenmişti. 
  Polis sendikaları, ülke genelinde son dönemde artan terör saldırıları yüzünden sürekli fazla mesaiye kalınmasından ve polisin kendisini koruması için yeterli fiziksel araç ve gereçten yoksun olmasından şikayet ediyor. 
  Bir polis çiftin, evlerinde terör saldırısı sonucu hayatlarını kaybetmesinin ardından geçen hafta Paris’te devriye gezen bir polis aracına molotofkokteyli atılması sonucu 1’i ağır 2 polisin yaralanması, polis sendikasının sert tepkisine yol açmıştı.
2019600cookie-checkFransa’da polisler yine izinsiz gösteri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.