Gazete ilanıyla Obama’ya çağrı

Uluslararası eylem topluluğu Avaaz.org, New York Times’ta yayınlattığı tam sayfa ilanda, Obama’ya, Suriye halkına “güvenli bölge” için “uçuşa yasak bölge” çağrısında bulundu.

İlanda Suriye’de çekilmiş, Esad rejiminin kimyasal saldırısından kurtulmuş bir çocuğun yer aldığı fotoğraf kullanıldı.

Başlığında “Başkan Obama neyi bekliyorsun” ifadesinin kullanıldığı ilanda şu ifadelere yer verildi:

“Kapana kısılmış ve kimyasal saldırı altındaki Suriyelilerin yardımı için umutuz. Amerikalıların çoğunluğu, hayatların kurtarılması için, uçuşa yasak bölge ilan edilmesini destekliyor ve dünya genelinde bir milyon 93 bin 775 kişi eylem çağrısında bulunuyor.”

Avaaz, Avaaz.org internet adresiyle 194 ülkede 41 milyonu aşan dünya genelinden üyenin katılımıyla uluslararası sorunlara karşı küresel eylemlerde bulunan bir kampanya topluluğu olarak biliniyor.

Suriye’de sivillerin ölümünü engellemek için uçuşa yasak bölge ilanı için Obama’ya çağrıda bulunuldu.

Başkent Washington’da da, Suriye Amerikan Tıp Topluluğu (SAMS) üyesi doktorlar, Esad rejiminin sistemli bir şekilde zehirli klor gazı kullandığını gösteren belgeleri Kongre’ye sunarken, New York’ta da 71 ülkenin desteğini alan Belçika, Lüksemburg ve Hollanda’nın BM Daimi Temsilcileri, BM Genel Sekreteri, BM Güvenlik Konseyi Başkanı ve BM Genel Kurulu Başkanı’na mektup göndererek rejimin varil bombası kullanmasının engellenmesini istedi.

1455800cookie-checkGazete ilanıyla Obama’ya çağrı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.