“Geldiğimiz gibi gideriz”

İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında İstanbul Emniyeti’nde başlayan görevden almalar devam ediyor.

Görevden alınan son isim İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın oldu.

Aralarında üç bakanın oğlunun da bulunduğu 52 kişinin gözaltına alındığı operasyonun ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürü ve 4 yardımcısı ile Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın iki yardımcısı görevden alınmıştı.

Görevden almalar Ankara ve İzmir’e de sıçramıştı. Bu kapsamda Ankara’da 9, İzmir’de ise 10’dan fazla şube müdürünün yeri değişti.

Kocaeli’de 2, Trabzon’da 2, Bursa ve Konya’da da 1 şube müdürü görevden alındı.

Görevden almalar, operasyonun başlamasından üç gün sonra İstanbul Emniyeti’nin zirvesine ulaştı.

Dört yıldır kentte görev yapan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, görevinden alındı.

‘NASIL GELDİYSEK ÖYLE GİDİYORUZ’

Görevden alındığı yöndeki haberleri bizzat doğrulayan Çapkın, merkez valisi olacağını söyledi.

Çapkın, şöyle konuştu: “Biz devlet memuruyuz, gelmemiz nasıl doğalsa gitmemiz de öyle doğal. Nasıl geldiysem öyle gidiyorum. Hayırlısı olsun. 4,5 senedir devletimize, milletimize sadakatle hizmet etmeye çalıştık. Bugün de normal devlet memurluğu ataması kapsamında Merkez Valiliği’ne atamamız oldu. Merkez Valiliği’ne gidiyorum. Zaten merkez valisiydik ve geçici görevle İstanbul’a gelmiştik. Bana, devletimize, milletimize hayırlı olsun.”

Operasyonla ilgili açıklama yapmayan Çapkın, saatler sonra geldiği Emniyet Müdürlüğü binasına girerken gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakmıştı.

İZMİR’DEN İSTANBUL’A GELMİŞTİ

Ankara, Yozgat, Mersin, Antalya, Gaziantep, Manisa, Adana ve Bursa’da il emniyet müdürü görevi yapan Çapkın, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevinde de bulundu.

2006 yılında İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Hüseyin Çapkın, 2009 yılında İstanbul’a atandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.